Aglomeracja

Weekend Eko – smaczny i zdrowy

Targi ekologicznej żywności  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Targi ekologicznej żywności Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmW różnych miejscach miasta, przy różnych okazjach można kupić smaczne produkty wykonywane według tradycyjnych receptur bez sztucznych dodatków. Trudno też obok nich przejść obojętnie, bo kuszą między innymi zapachami. W ten weekend zakupy takie można zrobić w Galerii Malta.

Na stoiskach ustawionych wokół fontanny na parterze Galerii będzie można jeszcze w sobotę i niedzielę kupić m.in. chleby pieczone na zakwasie, certyfikowane oscypki, sery podpuszczkowe z Wiżajn, dojrzewające sery owcze z Mazur, ryby wędzone z Warmii, wędliny przygotowywane według tradycyjnych receptur oraz naturalne przetwory z owoców i warzyw oraz tradycyjne miody polskie.

Weekend Eko to wydarzenie cykliczne, które odbywa się w każdy trzeci weekend miesiąca – mówią organizatorzy tej smacznej tradycji – idea organizowanej wspólnie z Folwarkiem Wąsowo imprezy, polega na promowaniu zdrowej żywności z ekologicznych upraw i zwróceniu uwagi klientów na produkty slow food oraz organiczne.

Oprócz możliwości kupienia naturalnych produktów robionych według staropolskich receptur będzie można oglądać pokazy z wybranych produktów. Odbywać się one będą dwa razy dziennie, o godzinie 13:00 i 17:00. Poprowadzą je Aleksandra Swulińska-Katulska z Uniwersytetu Przyrodniczego, Marek Gąsiorowski ze Slow Food Wielkopolska oraz Jan Wieła z Folwarku Wąsowo.

Z oferty przygotowanej na Weekend Eko w Galerii Malta skorzystać jeszcze można w sobotę od 10:00 do 22:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 20:00.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • “certyfikowane oscypki” jasne bo tego co w oscypku pożądam to certyfikat. Cholerne korporacje, cholerne ograniczanie praw. To jest “1984” wsadźcie sobie certyfikaty głęboko. Podobna patologia z naszymi rogalami, wymyślili certyfikaty i jakiś urzędnik mówi nam jak wygląda i jak może wyglądać nasza Tradycja. Tyle lat jadłem oscypki i rogale bez certyfikatów a teraz muszę czekać na gest jakiegoś furera który wskaże który rogal czy oscypek jest wystarczająco aryjski och przepraszam certyfikowany…