Aglomeracja

eksTermalne otwarcie!

Otwarcie Term Maltańskich - 16.10.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na otwarcie Term Maltańskich mieszkańcy Poznania czekali bardzo długo. Znacznie dłużej, niż trwała budowa. Najpierw jeździliśmy do Leszna, potem wokół Poznania powstawały kolejne kompleksy basenów, więc mieliśmy nieco bliżej. Po dzisiejszej ceremonii otwarcia możemy stwierdzić, że warto było czekać!

Z Term Maltańskich z pewnością korzystać będą mieszkańcy całej Aglomeracji Poznańskiej. Do swojej dyspozycji będą mieli m.in. basen z podwójną sztuczną falą, basen relaksacyjny z wypływem na zewnątrz oraz basen ze statkiem pirackim, który powinien przypaść do gustu najmłodszym gościom. Wśród basenów są także takie, które napełniane są wodą solankową. Dodatkową atrakcję stanowią obiekty zewnętrzne aquaparku, w tym dwa baseny całoroczne – mówią pracownicy Term.

Są również wspaniałe zjeżdżalnie. Jedna z nich oferuje zjazd mogący przypominać spływ rwącą rzeką, kolejna zapewnia wrażenia multimedialne, ale jest także taka, z której równocześnie korzystać może na przykład cała rodzina.

Do dyspozycji gości są również sauny wtopione we wnętrze nawiązujące do architektury zagubionego miasta Angkor. Świątynia Relaksu kryje aż czternaście rodzajów doskonale wyposażonych saun: parowa aromatyczna, kamienna, fińska event, laconium kwiatowe – wymieniają przedstawiciele Term  – są także prysznice ślimakowe zwane natryskami wrażeń, tężnia solna i grota śnieżna.

Termy Maltańskie to także hala sportowa z pełnowymiarowym basenem o wymiarach olimpijskich oraz basenem do skoków do wody z 10-metrową wieżą. Na trybunach zasiąść może 3.800 osób.

To właśnie tutaj odbywała się w niedzielny wieczór uroczysta inauguracja działalności Term. Szkoda, że nie wszystkie miejsca były zajęte. Atrakcji było bardzo dużo. Po części oficjalnej, a więc przemówieniach, mogliśmy podziwiać efektowne skoki do wody oraz pokaz pływania synchronicznego. Była także część artystyczna podczas której wystąpił miedzy innymi niemiecki zespół Spheric Emotion. Zaprezentował on spektakl Onde océan podczas którego artyści zatańczyli na wodzie zamknięci w ogromnych przezroczystych kulach. Bardzo efektowny był także występ zespołu baletowego ArtColorBallet.

Atrakcji było tak dużo, że wystarczyłoby na 3 otwarcia. Część gości nie wytrzymała do końca, dlatego żywiołowy występ kończący ten wieczór oglądało już niewielu widzów. Tym bardziej, że w tym samym czasie odbywał się na zewnątrz pokaz tańczących fontann.

Dla jednych było za głośno, dla innych zbyt futurystycznie, jeszcze inni liczyli na to, że zobaczą przy okazji otwarcia cały kompleks. Zwiedzania nie było niestety w programie.  Było to niemożliwe ze względów organizacyjnych. Od poniedziałku jednak każdy może już korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferują Termy Maltańskie. Z tego co widzieliśmy z daleka – warto! Pierwsi miłośnicy pływania będą mogli wskoczyć do wody w poniedziałek od 6:00 w kompleksie sportowym i od 9:00 w części rekreacyjnej.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz