Waterpolo Poznań z kompletem punktów

Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: Elżbieta Skowron / sportowy-poznan.pl

W miniony weekend na Termach Maltańskich piłkarze wodni KS Waterpolo Poznań dwukrotnie pokonali Legię Warszawa na inaugurację sezonu Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów.

Poznaniacy nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku sezonu. W pierwszej kolejce Ekstraklasy pokonali dwukrotnie Legię Warszawa. Zwycięstwa 10:9 w sobotę oraz 13:9 w niedzielę oznaczają, że drużyna KS Waterpolo po pierwszej rundzie spotkań z 6 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli. Komplet punktów zdobyły również ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom oraz ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER.

Pierwsze spotkanie tego dwumeczu było niezwykle zacięte i trzymały przybyłych na Termy Maltańskie kibiców w napięciu do samego końca. W pierwszej kwarcie minimalnie lepsi byli goście, którzy prowadzili po 8 minutach gry 4:3. Kolejna część gry należała gospodarzy i do połowy mieliśmy remis 6:6. Kluczowe dla losów spotkania, były końcówka trzeciej i początek czwartej kwarty. W ciągu niespełna 2 minut gry Poznaniacy zdobyli 3 bramki i prowadzenia nie oddali już do końca spotkania. Emocji jednak nie brakowało, ponieważ ambitnie goniąca wynik Legia jeszcze 10 sekund przed końcem spotkania miała okazję do wyrównania. Gospodarze zachowali jednak zimną krew i skuteczną obroną przypieczętowali zwycięstwo w spotkaniu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w klubie ze stolicy Wielkopolski był zdobywca czterech bramek – Rafał Bocheński.

Niedzielne spotkanie to już popis KS Waterpolo i pewne, czterobramkowe zwycięstwo. Po początkowym dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy zawodnicy Legii odpowiedzieli parą bramek i zanosiło się, że również w drugim spotkaniu będą walczyli o zwycięstwo do samego końca. Ostatnie dwie minuty drugiej kwarty pokazały jednak, że Poznaniacy wyciągnęli wnioski po pierwszym meczu i na przerwę schodzili już przy wyniku 5:3. Od tego momentu kontrolowali sytuację i do końca spotkania ani nie pozwolili już gościom zbliżyć się do siebie na mniej niż dwie bramki. Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się grający prezes Tomasz Różycki, który zdobył w spotkaniu 4 bramki. Z łączną zdobyczą 5 bramek ex aequo z Viktorem Vrbą są oni najskuteczniejszymi zawodnikami klubu po pierwszej kolejce. Debiutujący w drużynie KS Waterpolo Poznań 18-letni Słowak pokazał się z bardzo dobrej strony i z pewnością będzie w tym sezonie dużym wzmocnieniem.

Tak jak zapowiadaliśmy przed weekendem, mamy za sobą dwa ciężkie i pełne walki spotkania. Zawodnicy wykazali się jednak dużą konsekwencją w grze i dzięki temu możemy świętować zdobycie 6 punktów. Dobra forma na starcie ligi z pewnością cieszy, ale teraz skupiamy się już na przygotowaniach do następnych spotkań – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.