Sport

Waterpolo: Legia Warszawa ponownie w Poznaniu

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W weekend, 9 i 10 maja w Termach Maltańskich w Poznaniu rozegra się zacięta walka o tytuł wicemistrza Polski w piłce wodnej. Poznańscy waterpoliści będą gościć swojego największego rywala w tym sezonie – drużynę Legii Warszawa. Piłkarze DSW Waterpolo Poznań zdobędą kolejny srebrny medal, jeśli wygrają pełną pulą punktów choć jedno spotkanie 9 kolejki Ekstraklasy. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Poznaniacy po 8 dwumeczach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej mają na koncie 12 zwycięstw i jedynie 4 porażki. Z przewagą 7 punktów nad Legią Warszawa są nadal wiceliderem tabeli ligowej, ustępując jedynie kroczącemu pewnie po kolejne złoto zespołowi z Łodzi. Pojedynek najlepszych w Polsce drużyn waterpolo zaplanowano na ostatni weekend maja. Jednakże to mecze przedostatniej kolejki Ekstraklasy mogą zadecydować o podziale miejsc na podium. Zawodników DSW Waterpolo Poznań od kolejnego srebrnego medalu dzieli jedynie jedno 3-punktowe zwycięstwo nad przeciwnikami ze stolicy. Czy zdobędą upragniony tytuł wicemistrza Polski okaże się w sobotę, 9 maja o godzinie 18:00 lub w niedzielę, 10 maja o godzinie 11:30.

Cały sezon ciężko pracowaliśmy na kolejny sukces. Ostatnie 3 lata to dwa brązowe i jeden srebrny medal dla Poznania. I to zdobyte przez zespół z najniższym budżetem w lidze. W najbliższy weekend damy z siebie wszystko. Cały czas intensywnie trenujemy, bo wiemy jak ważny dla obu drużyn jest dwumecz w Termach Maltańskich. Jesteśmy pewni, że przeciwnik nie da nam żadnej taryfy ulgowej. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania kibiców z całej Wielkopolski. Ich gorący doping zawsze zagrzewa nas do walki i liczymy, że wypełnią trybuny tak licznie, jak to miało miejsce przy „Celebrity Splash”. Przypominamy, że w przeciwieństwie do programu Polsatu wstęp na nasze mecze jest zawsze bezpłatny – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach poznańskiego klubu wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Dawid Łuc, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki oraz Artur Wróbel.

Tegoroczny sezon Ekstraklasy piłki wodnej poznańscy waterpoliści zakończą w Łodzi 30 i 31 maja.

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz