Waterpolo: Legia dwukrotnie pokonana

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Termy Maltańskie - 3.04.2016 r.

Zwycięstwem Waterpolo Poznań zakończył się rozegrany w ten weekend w Termach Maltańskich dwumecz z Legią Warszawa. Poznańscy piłkarze wodni zdobyli w nim pełną pulę 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy. W sobotę po bardzo zaciętej walce wygrali ze stołecznymi 7:5. W niedzielę zwiększyli swoją przewagę nad drużyną gości aż do 5 bramek, zwyciężając po raz drugi 11:6. Poznańska drużyna ma nadal ogromne szanse na złoty medal Mistrzostw Polski, a o ostatecznym podziale miejsc na podium zadecydują majowe dwumecze z Arkonią Szczecin oraz OCMER UŁ ŁSTW.

W ostatni weekend waterpolistom Legii Warszawa po raz piąty nie udało się pokonać w Poznaniu drużyny gospodarzy. Poznańscy piłkarze wodni wygrali oba spotkania 7 kolejki Ekstraklasy i nie oddali stołecznym na własnym basenie ani jednego punktu. Nasza drużyna ma w tym sezonie na swoim koncie już 11 zwycięstw i tylko 3 porażki.

W sobotnim spotkaniu zawodnicy Waterpolo Poznań już w pierwszej kwarcie, po strzałach Różyckiego i Kowalewskiego, objęli prowadzenie nad legionistami 3:1. W kolejnych 8 minutach zdobyli kolejnego gola, skutecznie broniąc własnej bramki. Druga połowa przyniosła wyrównaną grę obu drużyn i wynik 6:5 na niespełna 2 minuty przed końcem meczu. Po przewinieniu obrońcy Legii Warszawa sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kapitana poznaniaków nie spudłował i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny 7:5. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano bramkarza Waterpolo Poznania Pawła Handze oraz Andrzeja Maciejewskiego z Warszawy. Gole dla poznaniaków zdobyli: Tomasz Różycki (4), Bartłomiej Kowalewski, Marcin Drula oraz Oskar Szymonik (po 1).

Początek niedzielnego meczu rewanżowego to niezwykle zacięta gra obu zespołów, które na przemian zdobywały po 4 gole. Dopiero w 15 minucie spotkania poznaniacy uzyskali dwubramkową przewagę nad rywalem. Druga połowa przebiegła już całkowicie pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie aż 11:6. Kapitan Waterpolo Poznań ponownie strzelił 4 gole dla swojego zespołu i został – obok bramkarza Legii Cypriena Widomskiego – MVP meczu rewanżowego. 3 bramki dla poznaniaków padły po strzałach Pawła Wielogórskiego, po 1 zdobyli 3 kwietnia Rafał Bocheński, Rafał Iwanowicz, Jakub Goździak oraz Oskar Szymonik.

Po raz piąty w historii naszego klubu pokonaliśmy na własnym basenie Legię Warszawa. Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że oznacza dalszą grę o najwyższe podium tegorocznych Mistrzostw Polski. O tym, kto po nie sięgnie, zadecydują 3 ostatnie kolejki Ekstraklasy. Nasze ewentualne zwycięstwo nad GKPW 59 Gorzów za 2 tygodnie i jednocześnie przynajmniej jedna porażka Arkonii Szczecin na basenie w Łodzi, pozwolą nam objąć prowadzenie w tabeli. Na początku maja czeka nas w Poznaniu bardzo wymagający dwumecz z drużyną ze Szczecina, a sezon zakończymy 22 maja w Łodzi. Obiecujemy kibicom, że na ostatniej prostej damy z siebie wszystko. Naszym celem jest w dalszym ciągu tytuł mistrza Polski i pierwszy złoty medal w piłce wodnej dla Poznania – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

2 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 7:5 (3:1, 1:0, 2:2, 1:2)
Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (1 gol), Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak, Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz.

3 kwietnia, mecz rewanżowy:

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 11:6 (2:1, 4:3, 3:1, 2:1)
Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski (3 gole), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz (1 gol).

Trener: Jacek Maciąg