Warta Poznań – Wisła Kraków 0:1 (0:0)

logo pucharu polski  Foto:

logo pucharu polskiWarta przyznaje że “Puchar Polski od długich lat był zmorą naszego klubu”. Klub obiecuje zmianę w tym sezonie i kolejnym krokiem do tego ma być pojedynek z krakowską Wisłą w 1/8 finału Pucharu Polski. Ten mecz odbędzie się już we wtorek, 25 września o godzinie 15:30.

Biała gwiazda nie będzie miała łatwego zadania. Warta w Pucharze Polski odprawia przeciwników z kwitkiem i tak wygrała jak do tej pory z Kotwicą Kołobrzeg (4:0) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0). Na ligowych boiskach nie idzie jej już tak śpiewająco jednak sobotnie zwycięstwo 4:0 w meczu z Kolejarzem Stróże może dawać nadzieję.

KS Warta Poznań

0 - 1

Wisła Kraków

• 95' Koniec meczu. Warta Poznań po bardzo wyrównanym meczu niestety odpada z Pucharu Polski przegrywając z Wisłą Kraków 0:1.
  • 95' Kosznik ostati strzał oddał w tym meczu tuż nad poprzeczką!
  • 94' Magdziarz wyglądało jakby strzelił gola! Ale jednak bramkarz gości wybił na rożny. Nawet Lis pobiegł do pola karnego Wisły by pomóc kolegom.
  • 91' Wisła: Uryga za Genkova... zmiana przebiega conajmniej w ślimaczym tempie aż dziw że sędzia nie pokazał kartki.
  • 90' 5 minut doliczonych do tej części sptokania.
  • 90' Zółta kartka dla Trochima za dyskusję z sędziom, który jego zdaniem powienin podyktować rzut karny dla Warty po zagraniu ręką jednego z Wiślaków.
  • 89' Rzut wolny dla Warty - 25 metrów do bramki! Strzela Mysiak ale piłka zeszła lekko nad lewym rogiem bramki i nie wpadła do siatki.
  • 88' Jovanović do Wilka w pole karne ale jakimś cudem zawodnicy lądują na murawie a piłka wylatuje po za obręb pola karnego.
  • 87' Kolejny dobry strzał w kierunku bramki w wykonaniu poznaiaków i Miśkiewicz znowu broni.
  • 87' Warta: Mysiak za Bartkowiak
  • 86' Zagranie ręką Jaliensa
  • 84' Po rzucie rożnym trochę zamieszania w bramce gości. W końcu Magdziarz próbował strzelać ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.
  • 84' Wiślacy grają już na czas. Zwlekają z wybijaniem autów i często wybijają na aut by przerwać akcję.
  • 82' Bunoza szykuje się do wykonania rzutu wolnego. Potężny strzał w kierunku Lisa ten odbija piłkę. W jej kierunku biegnie Ciach i Sikorksi na szczęście poznaniak był szybszy i główkował do swojego bramkarza.
  • 81' Genkov na spalonym.
  • 78' Warta ponownie w polu karnym, trzy strzały i znowu goście się bronią.
  • 76' Boguski wykonywał rzut karny, piłka odbiła się od słupka dobijał Boguski i umieścił piłkę w bramce. Jendak to zagranie nie było zgodne z przepisami ponieważ kiedy piłka odbija się od słupka zawodnik który wykonywał rzut rożny nie może dobijać piłki.
  • 76' Bartkowiak faulował w polu karnym i mamy kolejny rzut karny.
  • 75' Magdziarz w polu karnym nie zdąrzył do piłki uprzedzony przez Miśkiewicza, ktory pewnym uchwytem złapał lecącą piłkę.
  • 74' Wisła: Za Szewczyka wchodzi Boguski
  • 74' Dla Szewczyka za faul na Koszniku.
  • 72' Chwilę wcześniej salwy strzeleckie na bramkę Miśkiewicza ale niestety żadna z nich nie zakończyła się upragnionym dla poznaniaków golem.
  • 72' Warta: za Jakóbowskiego wszedł Bartoszak
  • 71' Bartkowiak wywalczył rożny.
  • 69' Genkov przed faulem podał do Quioto, który dobiegł pod bramkę ale strzelając trafił w boczną siatkę.
  • 69' Genkov faulowany przez Ciacha na połowie Warty.
  • 67' Pawłowski strzela piłka odbija się od obrońcy trafia do Grzeszczyka ten strzela i znowu odbita piłka od obrony!
  • 65' Grzeszczyk zamiast podawać do dobrze ustawionego Magdziarza po swojej prawej stronie podawał do Pawłowskiego w pole karne ale za mocno i kompletnie niecelenie. Grę wznowi Miśkiewicz.
  • 64' Wisła: Quioto za Melicsohna
  • 64' Zieloni coraz bardziej próbują wejść w pole karne ale neistety nie do końca im to wychodzi.
  • 62' Pawłowskiego strzał dosłownie o włos minął słupek zaskoczonego Miśkiewicza, który wybił piłkę na rzut rożny.
  • 61' Rzut rożny dla gości.
  • 60' Melicsohn do Genkova w pole karne, ten upada na murawę i domaga się kolejnego karnego! Ale tym razem wszystko było czysto.
  • 60' Czekajowi zabrakło dosłownie minimetrów w strefie podbramkowej by skierować piłkę do bramki ale na szczęście ubiegł go Lis.
  • 58' Rzut wolny dla gosci po faulu na Melicsohnie.
  • 57' Z rzutu karnego Bunoza, broni Lis wybijając piłkę. Do tej piłki wybiegł Genkov i dobił ją umieszczając ją w bramce. Wynik 0:1 dla Wisły.
  • 55' Dla Jakóbowskiego za rozmowy z sędzią.
  • 55' Kosznik faulował Sikorskiego w polu karnym i mamy rzut karny.
  • 55' Rzut rożny dla Wisły.
  • 54' Bartkowiak bliski strzelenia gola ale źle się złożył i posłał piłkę po za polę gry.
  • 53' Rzut rożny dla Warty.
  • 53' Kartka dla Bartczaka za faul na Fredriksenie.
  • 52' Pawłowskiemy zabrakło prędkości by dojśc do za mocnej piłki i zagrozić Miśkiewiczowi.
  • 51' Fredriksen nie opanował piłki i jest aut dla Warty na ich połowie.
  • 49' Magdziarz dogonił piłkę, która o mały włos nie wyleciała po za pole gry. Z pierwszej wrzucił ją w pole karne, tam Miśkiewicz wypiąstkował ją po za pole karne go Grzeszczyka któy huknął jak z armaty w keirunku prawego okienka. Piłka o metr minęła słupek.
  • 48' Sędzia kolejny raz źle interpretuje akcję na boisku. Tym razem piłkę na aut wybił jeden z Wiślaków jednak sędzia uznał winę poznaniaków.
  • 46' Silny strzał Sikorskiego w kierunki linii kończącej boisko, bo strzałem na bramkę ciężko to nazwać. Grę wznowi Lis.
  • 45' Rozpoczynamy drugą odsłonę tego emocjonującego spotkania.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 46' Bardzo dobre podanie w wolne pole na lewą stronę boiska do Jakóbowskiego, ten chyba przestraszył się obrońców, zwolnił kroku i podał piłkę do tyłu do Trochima, który nie tracąc czasu przełożył piłkę na prawą nogę i huknął w kierunku bramki Miśkiewicza, który zmuszony był rzucić się do prawego słupka. Piłka minęła słupek trochę ponad metr.
  • 45' Minuta doliczona do tej części spotkania.
  • 45' Rzut rożny dla gości. Będący w polu karnym Czekaj źle się ustawił i nie zdołał dojść do piłki. Gdzieś tam jeszcze próbował ją gonić ale za wolno bo piłka opuściła polę gry.
  • 44' Kosznik faulowany pzrez Sikorskiego ale sędzia pokazuje że nic się nie stało mimo że wszyscy mają wątpliwości co do tego zagrania.
  • 43' Czekaj naciskany przez Jakóbowskiego, który o mały włos nie oddał piłki poznaniakowi jednak zdołał jeszcze gdzieś tam musnąć piłkę i skierować ją do Miśkiewicza.
  • 41' Wrzutka do Trochima w pole karne ale Miśkiewicz w asyście jednego ze swoich obrońców wyłapał to podanie zderzając się z Trochimem za co sędzia podyktował rzut wolny.
  • 39' Jakóbowski walczył z Melicsohnem o piłkę ale niestety przegrał i grę z autu na swojej połowie wznowią goście.
  • 38' Rożny dla gości, po chwili rzut rożny z drugiej strony boiska.
  • 37' Trener Michał Probierz stara się zachowywać spokojną twarz ale widać że jest rozdrażniony faktem iż jego podopieczni nie potrafią strzelić gola.
  • 36' Szewczyk faulował Pawłowskiego ale sędzia mimo że był blisko sytuacji faulu nie odgwizdał.
  • 35' Jaliens faulowany przez Trochima.
  • 34' Wrzutka w pole karne Wisły z rzutu wolnego i wtrakcie zamieszania Czekaj zderzył się z Miśkiewiczem. A Fredriksen nie wiadomo z kim ale także leży na murawie...
  • 33' Jovanovic faulował Jakóbowskiego.
  • 32' Dla Wilka za faul na Pawłowskim.
  • 31' Groźna sytuacja pod bramką Lisa, na szczęście podanie zostaje wybite.
  • 30' Marciniak upomniany przez sędziego że nie będzie kolejny raz tolerował fauli w jego wykonaniu.
  • 29' Trochim sprawnie poprowadził piłkę lewą stroną boiska wzdłuż linii autowej ale został zatrzymany przez dwóch obrońców gości. Zdołał jednak podać do Kosznika, który rozprowadził grę do środkowej strefy gdzie doszło wybicia piłki na rzut rożny.
  • 27' Bardzo dobre zachowainie Ciacha w środkowej strefie boiska i pewne przejęcie podania gości.
  • 25' Sikorski faulował Lisa na szczęście dla Warty tym razem sędzia dobrze widział całe zajście i prawidłowo podyktował rzut wolny dla Warty.
  • 21' Bartkowia przeciął podanie do Sikorskiego wybijając piłkę na aut w środkowej strefie boiska.
  • 19' Dobre zachowanie obrońców Warty i wybicie piłki na aut.
  • 18' Sikorski strzałem z dystansu próbował pokonać Lisa ale źle uderzył i piłka wyleciała po za pole gry nie zagrażając bramce.
  • 16' Dobre rozegranie gry w środkowej strefie boiska przez poznaniaków ale niestety zabrakło trochę dokłądności przy podaniu na prawą stronę boiska.
  • 15' Wrzutka z rożnego ale Miśkiewicz ofiarnie piąstkował górując na wszystkimi zawodnikami w polu karnym.
  • 14' Trochim wrzucał z rzutu wolnego w pole karne, Ciach walczył w pojedynku główkowym ale niestety piłka została wybita po za pole gry i mamy rzut rożny.
  • 12' Kosznik faulował Melicsohna na środku boiska.
  • 12' Sikorski wywalczył aut na wysokości pola karnego Wisły.
  • 11' Szewczyk faulowany... dystans od bramki to około 25 metrów.
  • 10' Kiks Szewczyka w polu karnym Warty.
  • 8' Magdziarz właśnie dwukrotnie strzelał na bramkę Miśkiewicza, za pierwszym razem mocniej i bramkarz gości miał spore problemy przy obronie bo wybił piłkę po za pole karne. Kolejny strzał już łatwy do obrony.
  • 7' Bartczak dobrze wrzucał w pole karne z jego lewej strony. Gdzieś w polu karnym czekał Jakóbowski, który strzelał z pierwszej piłki ale za mocno się odchylił i piłka eszcze odbijając się jednego z obrońców wyleciała na rzut rożny.
  • 6' Łukasz Grzezczyk dokonał właśnie zmiany obuwia przebywając po za polem gry.
  • 5' Bunoza faulowany przez Jakóbowskiego ale raczej wyglądało to dwrotnie! Sędzia jednak podytkował rzut wolny korzyść Wisły.
  • 3' Grzeszczy rozgrywa na środku boiska ale nie dokładnie i piłka zostaje przejęta przez Miśkiewicza w polu karnym.
  • 1' Goście ubani w całe czerwone stroje a gospodarze są w białych strojach.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 15:26 Witamy serdecznie. Przed nami mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Wartą Poznań a Wisłą Kraków.