Stare Miasto

Wandal zatrzymany

Zatrzymany na gorącym uczynku  Foto: Straż Miejska

Operator monitoringu miejskiego doprowadził do zatrzymania mężczyzny, który na placu Wolności zniszczył siedzisko ławki. Interweniowali policjanci – grzywna za wykroczenie oraz pokrycie kosztów naprawy, to najbardziej prawdopodobne konsekwencje jego wyczynów.

Plac Wolności, godz. 3:30 – od strony ul. Paderewskiego, w kierunku ul. Ratajczaka, idzie 3 mężczyzn. Jeden z nich wchodzi na siedzisko ławki i skacze po nim łamiąc jedną z desek. Chwilę później bierze złamany kawałek i wyrzuca go obok. Zdarzenie to zaobserwował operator monitoringu miejskiego. Poinformowany patrol policji zatrzymał sprawcę dewastacji. Teraz firma zarządzająca placem Wolności oszacuje koszty naprawy.

Dzięki spostrzegawczości operatora monitoringu i szybkiej reakcji patrolu policji osoba, która zniszczyła mienie publiczne odpowie za swój czyn.

W 2018 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali straży miejskiej i policji 9428 zaobserwowanych zdarzeń wymagających interwencji. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 395 osób, sprawców przestępstw i wykroczeń, w tym 10 osób poszukiwanych listami gończym.

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz