K U L T U R A

Walka o ogień i wzrost gospodarczy – zdjęcia

Walka o ogień i wzrost gospodarczy 19.02.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Spektakl „Walka o ogień i wzrost gospodarczy” mogliśmy obejrzeć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w sobotę, 19 lutego. Ten wyróżniony w zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” w sezonie 2020/2021, przygotowanym przez miesięcznik „Teatr” wpisuje się w idiom „Człowiek – roślina” – hasło programowe 2021 roku w Polskim Teatrze Tańca.

„Walka o ogień i wzrost gospodarczy” jest sceniczną wizją wyścigu ewolucyjnego, obejmującą nie tylko gatunek homo sapiens, ale też międzygatunkową perspektywę walki o przetrwanie i lepsze życie. Próbą wyobrażenia sobie innych niż ludzka świadomości, wrażliwości i motoryk. A także podróżą poprzez właściwe różnym ziemskim gatunkom sposoby istnienia w świecie, odbywającą się poprzez medium, jakim są ciała tancerzy. Podróż ta obejmuje miliardy lat i niekończoną różnorodność kształtów, jakie może przyjąć życie – od organizmów jednokomórkowych, poprzez ssaki naczelne po fantastyczne materializacje „istnień możliwych”, wywiedzione z koncepcji zoologii spekulatywnej.

Premiera powstała we współpracy artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca z grupą twórców, wyłonioną w konkursie na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w Roku Szyderców 2020 – reżyserem Szymonem Kaczmarkiem, choreografem Mikołajem Karczewskim, dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim, scenografką Kają Migdałek i kompozytorem Kamilem Tuszyńskim.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz