POZnań

Walentynkowy Wolny Targ

Wolny Targ na Cytadeli  Foto: lepszyPOZNAN

Pierwszy w tym roku Wolny Targ odbędzie się pod hasłem Wolny Walenty, czyli z miłości prezenty. Całe wydarzenie ma być okazją dla poznaniaków do nieco innego spędzenia tego dnia.

Przez cały Wolny Targ trwać będą różnego rodzaju warsztaty kreatywne począwszy od ceramicznych, przez szyciowe, podczas których będzie można stworzyć własną walentynkową przytulankę, aż po wykonywanie własnoręcznych, ozdobnych mydeł, świeczek czy naturalnych kul do kąpieli -zapowiadają organizatorzy.

Będziemy mogli przez cały dzień wziąć udział w darmowej walentynkowej sesji zdjęciowej na którą zaprosi nas profesjonalny fotograf. Będziemy mieli także okazję nie tylko podziwiać, ale również kupić dla najbliższych upominki jakich trudno szukać w masowej sprzedaży. Prezentowana będzie oryginalna biżuteria, zabawki, autorska galanteria, sztuka użytkowa, kosmetyki naturalne i wiele innych unikatowych przedmiotów, które są dziełem lokalnych twórców i rzemieślników.

Dla nas Wolny Walenty to nie wyłącznie święto miłości romantycznej, ale przede wszystkim afirmacja uczuć i dobrych relacji międzyludzkich – mówi Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni i organizatorka tej poznańskiej idei – to też sposób w jaki traktujemy bliskich i samych siebie, dlatego w ten dzień proponujemy wszystkim, którzy chcą nieco zwolnić i przyjrzeć się swoim pragnieniom, możliwość spędzenia czasu w pięknym otoczeniu, z fajnymi, ciekawymi ludźmi, którzy potrafią zarażać swoimi pasjami

Wolny Targ to także wsparcie lokalnej, kreatywnej przedsiębiorczości, dzięki umożliwieniu twórcom spotkania z poznaniakami ceniącymi dobry design, rzemiosło i sztukę użytkową.

Wśród wystawców nie zabraknie również tym razem poznańskich wydawnictw z ofertą dla dzieci i dorosłych. Gościnnie pojawi się również małe krakowskie wydawnictwo Czerwony Konik, znane z pięknie ilustrowanych książek dla dzieci.

Lokalni cukiernicy przywiozą specjalnie na tę okazję upieczone domowe serniki, ciasta. Także bezglutenowe i przygotowane według diety row food. Miłośników czegoś konkretnego, ale równie smacznego powinna zadowolić oferta najlepszych poznańskich food trucków.

Zwieńczeniem walentynkowego Wolnego Targu będzie koncert Gemisch, czyli tuwimowski misz-masz – zachęca Magdalena Kosakowska – innymi słowy, wieczór z Tuwimem, który jak mało kto potrafił z przymrużonym okiem bawić się odwieczną walką płci.

Wolny Targ pod hasłem Wolny Walenty odbędzie się w budynku Sceny Wspólnej (ul. Za Cytadelą, róg Brandstaettera) w niedzielę 14 lutego od 11:00 do 17:00. Koncert rozpocznie się o 19:00.

Wolny Targ po raz pierwszy odbył się w grudniu 2014 roku w gościnnych murach Sceny Wspólnej, w Poznaniu. Przede wszystkim chce promować lokalną, kreatywną przedsiębiorczość. W ciągu mijającego roku, w kilkunastu edycjach Wolnego Targu wzięło udział już ponad 500 wystawców: artystów, rzemieślników, projektantów, lokalnych inicjatyw społecznych i kulturalnych, fundacji, wydawnictw, czy księgarni.

WOLNY WALENTY, CZYLI Z MIŁOŚCI PREZENTY

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz