POZnań

W upalne dni będzie można się nieco ochłodzić

Początek wakacji zapowiada się bardzo upalnie. Już w ten weekend temperatura najprawdopodobniej przekroczy 30°C.

Na szczęście tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem będziemy mogli nieco się ochłodzić dzięki kurtynom wodnym, które zostaną uruchomione w kilku miejscach w centrum Poznania. Ustawione będą także tak zwane mgławice, czyli słupki z których rozpylana jest woda. Przejście w ich pobliżu da chwilową chociaż ochłodę.

Około 30°C może być już w czwartek, a w piątek i sobotę będzie prawdopodobnie jeszcze cieplej. Tak wysoka temperatura może być niebezpieczna dla małych dzieci, osób starszych, a także wszystkich mających problemy z ciśnieniem czy chorych na cukrzycę. Osoby takie powinny unikać długiego przebywania na dworze, a wychodząc na pewno warto będzie zabrać ze sobą butelkę z wodą do picia. Dzieci i osoby starsze powinny chronić także głowy przed nadmiernym przegrzaniem.

Pamiętajmy także o naszych czworonogach. Zadbajmy by kejtry czy koty miały zawsze dostęp do wody.

Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać w samochodach dzieci oraz zwierząt. Karoseria bardzo szybko się nagrzewa, a wnętrze zamkniętego samochodu może stać się śmiertelną pułapką! Gdy widzimy zamknięte w samochodzie dziecko, czy zwierzę natychmiast reagujmy, by nie dochodziło do kolejnych tragedii. To dla tego przypominamy ten film…

Upalne dni - jak sobie radzić w mieście?

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz