Sport

W środę startują zapisy na Wings for Life World Run

Wings For Life World Run 2018  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Wings for Life World Run, czyli największy dobroczynny bieg świata wystartuje ponownie 5 maja 2024. Rejestracja otworzy się 8 listopada o 12:00. Polscy uczestnicy będą mogli wybrać jedną z 3 dostępnych formuł startu. Na Bieg Flagowy w Poznaniu obowiązuje limit 8 tys. miejsc, indywidualne i grupowe Biegi z Aplikacją, które odbędą się w innych miastach w Polsce są nieograniczone liczbowo. Koszt wpisowego to odpowiednio 140 lub 80zł. 100% wpłat pomoże w powrocie do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.

Światowy Bieg Wings for Life to jedno z najbardziej inkluzywnych wydarzeń sportowych, które co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne. W jubileuszowej 10. edycji w 2023 roku na całym świecie wystartowało ponad 200 tys. osób. Chętnych do biegu nie zabrakło także w Polsce. Komplet 8 tys. miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu w 2023 roku wyprzedał się w niespełna 2,5 godziny od startu rejestracji! W kolejnych miesiącach, do listy startowej dołączyło prawie 7 tys. polskich biegaczy z Aplikacją. Za popularność majowego biegu odpowiada unikalna formuła i wyjątkowy cel:

  • Wings for Life World Run odbywa się na 3 sposoby: masowych Biegów Flagowych w kilku lokalizacjach na świecie oraz indywidualnych lub grupowych Biegów z Aplikacją mobilną.
  • Wszyscy uczestnicy startują jednocześnie i rywalizują w ramach jednego, globalnego rankingu wyników – niezależnie od wybranej lokalizacji i formuły biegu.
  • Każdy startujący ukończy bieg, a właściwie zostanie „złapany” przez ruchomą linię mety, wyznaczaną przez prawdziwy lub wirtualny Samochód Pościgowy.
  • 100% opłat wpisowych jest przekazywane na szczytny cel. Zgromadzone środki trafiają do Fundacji Wings for Life, której misją jest odnalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Najpiękniejsze w tym biegu jest to, że każdy go ukończy. Każdy, kto 5 maja 2024 stanie na linii startu Wings for Life World Run w Poznaniu lub uruchomi Aplikację w innej lokalizacji. Nieważne, czy ktoś pobiegnie po życiówkę, czy wybierze spacer – prędzej czy później, każdy uczestnik w Polsce zobaczy lub usłyszy Adama Małysza w Samochodzie Pościgowym. – podkreśla dyrektor sportowy biegu, Paweł Januszewski.

Wśród tysięcy osób wspierających Wings for Life World Run w Polsce są także Ambasadorzy wydarzenia. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli, m.in.: olimpijka Monika Pyrek (11,6 km), modelka Zuzanna Kołodziejczyk (12 km), lekkoatleta Adam Kszczot (25 km) i skialpinista Andrzej Bargiel (20,8 km).

To naprawdę wyjątkowy bieg, jeśli chodzi o ideę. Dzięki uczestnikom, w przyszłości na trasie Wings for Life World Run będą mogli znaleźć się wszyscy Ci, którzy obecnie cierpią z powodu urazów rdzenia kręgowego. To naprawdę duma i satysfakcja być częścią takiego wydarzenia. – zachęca globalna zwyciężczyni 10. edycji biegu, Katarzyna Szkoda.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz