POZnań

W środę startują Targi EkoFlota

EkoFlota  Foto: materiały prasowe

Pierwsze trzy edycje Targów EkoFlota udowodniły, że ekologia i dbałość o wspólne środowisko są dla Polaków bardzo ważne. IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się po raz pierwszy w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w miejscu niezwykle ważnym dla branży motoryzacyjnej.

Rok 2019 jest przełomowy dla branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów masowo wprowadzają do swoich ofert modele o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Rząd ogłosił, że Polacy będą mogli skorzystać z dopłat do zakupu aut elektrycznych, a milion pojazdów ekologicznych w 2025 r. ma stać się faktem. Polska przestała także być białą plamą na mapie infrastruktury ładowania. Na rynku działają tacy potentaci jak GreenWay, a koncerny paliwowe zauważyły potrzebę posiadania w ofercie stacji szybkiego ładowania na swoich stacjach. Wsparcie merytoryczne Targów zawsze oferuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które działa na polu uporządkowania przepisów dotyczących elektromobilności oraz coraz częściej samo napędza prace związane z motoryzacją ekologiczną i występuje w imieniu milionów polskich kierowców.

Przede wszystkim jednak o elektromobilności możemy mówić już w kontekście motoryzacji masowej. Samochody dzięki coraz bardziej wydajnym bateriom mogą bez problemu pokonać trasę 300-400 km, co pozwala na dotarcie z Warszawy do Poznania czy Gdańska bez konieczności organizowania przymusowego postoju.

Podczas Targów przyjrzymy się dokładnie zagadnieniom związanym z coraz szybciej rozwijającą się w naszym kraju elektromobilnością. Będziemy rozmawiać z ekspertami o kierunku, jaki obrały koncerny samochodowe. Czy rynek europejski i preferencje klientów są w stanie kreować dalszy rozwój ekologicznej motoryzacji, czy może zdani jesteśmy na to, co zadzieje się na największych rynkach azjatyckich? Będziemy wreszcie szukać odpowiedzi na pytanie, czy motoryzacja może być ekologiczna w sytuacji, gdy w Polsce prąd produkujemy z węgla kamiennego.

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości to niewątpliwie gratka dla fanów motoryzacji. To tu co roku prezentowane są najnowsze elektryczne i hybrydowe modele producentów samochodów z całego świata. Najwięksi producenci, a wśród nich Toyota, Volkswagen czy Mercedes, wystawiają tu ekspozycje statyczne oraz dają możliwość wypróbowania i porównania poszczególnych modeli w realnym ruchu miejskim. Na EkoFlocie będziecie mogli podziwiać m.in. na jednym z pierwszych polskich pokazów Volkswagena ID3, Jaguara I-Pace, Audi e-Tron, Mercedesa EQC czy Kię e-Soul.

To tu producenci i importerzy jednośladów przedstawiają swoją alternatywę dla zatłoczonych miast. Okazuje się bowiem, że na ostatnim odcinku samochód z powodzeniem można zastąpić elektryczną hulajnogą czy skuterem. Polacy zmieniają także swoją mentalność w sprawie posiadania pojazdu. Coraz chętniej wybierają opcję użytkowania, co pokazują najnowsze raporty Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas Targów EkoFlota w jednym miejscu zapoznacie się z ofertami podmiotów zajmujących się finansowaniem ekologicznych flot.

Targi to wreszcie Konferencja E-Mobility. W tym roku w dużej mierze będzie poświęcona rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wdrożeniu elektrycznej floty do firm. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób opłacalny i jednocześnie przyjazny środowisku. Podpowiedzą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje do ładowania.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 października 2019, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 6.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz