W POZNANIU ZROBISZ TO… MULTIMEDIALNIE

foto: sxc - info  Foto:

foto: sxc - infoMożna to robić tradycyjne wysyłając pocztówkę. Można bliskich pozdrowić wysyłając sms. Jednak wkrótce sztuka pozdrawiania z Poznania będzie miała nowy, multimedialny wymiar. Do końca tego roku powstać ma w naszym mieście 7 info kiosków, dzięki którym turyści i mieszkańcy będą mieli cały wachlarz możliwości zdobywania informacji i  wysyłania ich na cały świat.

Infokioski zostaną ustawione w atrakcyjnych i ważnych dla obsługi turystów miejscach takich jak Ostrów Tumski, lotnisko Ławica, teren Malty, MTP czy okolice CK Zamek.

Każdy będzie mógł wydrukować mapy wybranego regionu, mini obraz trasy lub drogi dojazdu dla rowerzysty, osoby pieszej czy kierowcy, na której pojawią się pomniki przyrody oraz miejsca kulturalne, które warto odwiedzić. Infokioski “porozumiewać” się będą w języku polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim. Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych, niewidomych oraz starszych. Dla nich właśnie multimedialne kioski będą posiadały różne udogodnienia. Jedną z nich będzie na przykład syntezator mowy. Użytkownicy telefonów komórkowych lub innych urządzeń mobilnych wspartych aplikacją do czytania fotokodów, będą mogli odczytywać informację z ekranu infokiosków. W ten łatwy sposób można będzie przenosić ważne informacje, telefony, adnotacje do swojego kalendarza, czy wybraną mapę do swojego systemu GPS wraz z ustawioną drogą i punktami ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Fotokodami oznaczone zostaną również miejsca i punkty na trasie podróży, gdzie odczyt fotokodów  pozwoli na zapoznanie się z informacjami o danym miejscu kultury lub historii. Wokół infokiosków będzie można korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do internetu.

Kolejną innowacją będzie zastosowanie systemu tzw. inteligentnych tagów. To technologia, która umożliwi pozyskiwanie informacji i swobodny dostęp do określonych miejsc. Tym samym turysta kupując elektroniczny bilet będzie zapamiętany w systemie, mając możliwość korzystania i wejścia do różnych miejsc i obiektów, bez konieczności każdorazowego zakupu biletu papierowego.

Dzięki wbudowanej kamerze każdy będzie mógł wysłać pocztówkę z własną podobizną na tle na przykład katedry. Będzie też można sprawdzić pocztę e-mail i skorzystać z darmowego kontaktu telefonicznego lub video z osobami posiadającymi dostęp do Internetu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz