Lifestyle

W Posnanii otrzymamy darmowe maseczki

Maseczka Bisaf  Foto: materiały prasowe

3 000 masek rozda w najbliższy weekend (19-20 lutego) marka Bisaf, która zagości w Posnanii. W ramach akcji poznaniacy będą mogli poznać odpowiedzi na pytania dotyczące najskuteczniejszej ochrony przed wirusem, skrótach FFP2 i FFP3.

W piątek i sobotę na terenie Posnanii będzie można zupełnie za darmo dostać specjalistyczne półmaski filtrujące. Wszystko dzięki współpracy producenta tego typu masek, z Posnanią, która nieustanie dba o bezpieczeństwo swoich klientów w tych trudnych czasach.

Niemcy, Francja, Austria, w ostatnich tygodniach coraz więcej krajów decyduje się na wprowadzenie zakazu używania maseczek materiałowych np. na lotniskach, w komunikacji miejskiej czy w samolotach. Istotne staje się dzisiaj pytanie, jakich masek najlepiej używać, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Dzisiaj także profesor Horban zapowiedział, że takie dyskusje prowadzone są w polskim rządzie.

Naszym celem jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla profesjonalistów, którzy używają maseczek filtrujących w pracy, jak i dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie swoje i innych, szczególnie w miejscach publicznych. Chcemy uświadomić, że nie każda maseczka będzie chroniła nas na wystarczającym poziomie, a zarazem będzie komfortowa w użytkowaniu, zapewniając łatwość oddychania czy np. brak efektu parujących okularów. Stąd chęć podzielenia się naszym produktem z mieszkańcami regionu i uświadomienia im różnic w jakości poszczególnych produktów – mówi Michał Kuczyński z firmy BISAF.

Czym zatem kierować się przy zakupie masek?

Jednorazowe, materiałowe maseczki mają ograniczoną filtrację i zatrzymują tylko duże cząstki (kaszel, kichanie), a ich skuteczność ochrony wynosi ok. 30% według informacji ogólnie publikowanych. W czasie pobytu w miejscach publicznych lub w podróży zaleca się maski filtrujące nawet najmniejsze cząstki unoszące się w powietrzu. Rekomendowane są maski FPP2, FPP3, ponieważ charakteryzują się wyższym stopniem filtracji niż materiałowe i chirurgiczne.

Warto również wspomnieć, że maski chirurgiczne nie do końca spełniają swoją funkcję w czasie pandemii. Dlaczego? Maski medyczne zostały opracowane w celu ochrony pacjenta w trakcie zabiegów przed drobinami śliny wydychanymi przez lekarza. Według zapytanych przez nas ekspertów maseczki medyczne nie są wystarczająco szczelne, co powoduje, że duża część wdychanego powietrza nie przechodzi przez filtr i nie chroni użytkownika w wystarczającym stopniu.

Zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest kwestia naszego bezpieczeństwa. W czasie pandemii liczy się współdziałanie nie tylko lekarzy czy naukowców, lecz także – przede wszystkim – nas samych. Dlatego cieszymy się, że w najbliższy weekend będziemy mogli gościć na terenie Posnanii firmę Bisaf, która zwróci uwagę na jakość maseczek, które nosimy na co dzień. To ważny temat. Pozwoli jeszcze mocniej zwiększyć naszą świadomości i bezpieczeństwo – komentuje Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.

Wybierając maskę wyższej jakości, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiedni stopień filtracji. W przypadku wymienionych półmasek jest on wyższy niż w przypadku maseczek materiałowych i chirurgicznych.

Półmaski FFP2 i FFP3 stanowią skuteczną ochronę przed drobnoustrojami znajdującymi się we wdychanym powietrzu, nie dopuszczając do osadzenia się materiału zakaźnego na błonach śluzowych. Chronią przed wniknięciem do jamy ustnej i nosa małych oraz dużych cząstek. Ściśle przylegają do twarzy, dzięki czemu praktycznie całe powietrze jakie wdychamy i wydychamy przechodzi przez filtr. Najwyższą skuteczność w zatrzymywaniu cząstek szkodliwych aerozoli ma półmaska FFP3.

Maski FFP2 i FFP3 charakteryzują się bardzo wysokim stopniem ochrony przed wirusem SARS CoV2. Należy oczywiście pamiętać, że nie są to maski wielokrotnego użytku i należy je zmieniać co około 8h użytkowania.

Maski będzie można otrzymać za darmo w godzinach otwarcia Posnanii w najbliższy piątek (19 lutego) oraz najbliższą sobotę (20 lutego). Należy wypatrywać stoiska oraz przedstawicieli marki BISAF.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz