Aglomeracja

W piątek poznamy zmiany w programie szczepień

Szczepienie  Foto: materiały prasowe

Przygotowujemy zmiany w Narodowym Programie Szczepień, będziemy rozstrzygali, czy trzymać się dotychczasowej zaproponowanej kolejności szczepień, czy w związku z zapowiedziami zwiększenia dostaw szczepionek będziemy szukać innych rozwiązań – mówił szef KPRM Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień oświadczył w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia, że w tej chwili “przygotowujemy zmiany w Narodowym Programie Szczepień i też będziemy rozstrzygali, czy będziemy trzymali się dotychczasowej zaproponowanej w NPS kolejności, czy też w związku z zapowiedziami bardzo zasadniczego zwiększenia dostaw szczepionek do Polski, będziemy szukać innych rozwiązań”.

Dopytywany czy jednym z takich rozwiązań może być otwarcie zapisów dla wszystkich, którzy się jeszcze nie zaszczepili, gdy będzie duża liczba szczepionek, Dworczyk odparł: “To jest jeden z rozważanych wariantów, przejście do pełnych szczepień populacyjnych”. “Czyli bardzo szybkiego szczepienia z możliwością zapisywania w kolejności rocznikami i uruchamiania bardzo szybkiego kolejnych grup, które mogą się zapisywać. Ale tu decyzje jeszcze nie zapadły” – zaznaczył.

W jego ocenie, możliwe, że “część nowych rozwiązań przedstawimy w najbliższy piątek”.

źródło: (PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz