Aglomeracja

“W obronie ładu konstytucyjnego, prawa i naszej wolności”

Obrona Ładu Konstytucyjnego, Prawa i Naszej Wolności - Poznań  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Obrona Ładu Konstytucyjnego, Prawa i Naszej Wolności - Poznań 12.03.2016 r.

Już po raz kolejny na Placu Wolności zebrali się poznaniacy, by manifestować swoje niezadowolenie związane z pracą rządu i Prezydenta RP. Podobne manifestacje miały miejsce w całym kraju.

“W obronie ładu konstytucyjnego, prawa i naszej wolności” To główne hasło manifestacji, na którą stawili się mieszkańcy aglomeracji poznańskiej.

Zgromadzeni chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw „wobec przejawów bezprawia w Polsce, zawłaszczania wszystkich instytucji państwa przez jedną stronę i władzy zamykającej się na dialog społeczny”.

Poznaniakom podziękował prezydent Jacek Jaśkowiak. Jestem dumny, gdy widzę wolne miasto Poznań, wolnych poznaniaków walczących o wolność, demokrację i prawo.

W tym roku obchodzimy 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca, prezydent Jaśkowiak wyraził nadzieję, że podczas obchodów pokażemy czym jest demokracja, wolność i konstytucja. Władza to nie rząd i parlament.

Do tłumów na Placu Wolności przemawiała także Nina Nowakowska, była dziennikarska publicznego Radia Merkury, protestując przeciw zwolnieniom w mediach. Apelowała, by zastraszonych dziennikarzy podtrzymywać na duchu, pilnować rzetelności i uczciwości.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz