POZnań

W niedzielę zmiany w komunikacji

Bieg Lotto Poznański Czerwiec '56  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W związku z organizacją biegu upamiętniającego bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956, w niedzielę 23 czerwca w godzinach od 10:00 do 14:00 nastąpią zmiany w organizacji transportu publicznego.

Jak informują organizatorzy, bieg rozpocznie się w rejonie zajezdni przy ul. Gajowej, natomiast metę wyznaczono na terenie HCP (brama główna przy ul. 28 Czerwca 1956r.).

W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji zbiorowej. Poniżej ich szczegółowy opis:

W nocy z 22 na 23 czerwca br. 2019 r. linie autobusowe nr 239 i 241 pojadą (w obu kierunkach) objazdem przez ulice Zeylanda i Bukowską.
23 czerwca br. od pierwszych kursów linia tramwajowa nr 2 kursować będzie z pominięciem ul. Zwierzynieckiej i Kraszewskiego, czyli przez Roosevelta i Dąbrowskiego.
23 czerwca pierwszy kurs linii nr 0 (o 11.50 z Madalińskiego) zostanie wykonany z pominięciem ulic Kraszewskiego i Zeylanda – tramwaj pojedzie ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta.
Linia nr 160 od momentu wprowadzenia zmian do udrożnienia ul. Nowowiejskiego pojedzie ze Strzeszyna stałą trasą do al. Wielkopolskiej, a następnie ulicami Pułaskiego, Przepadek, Kutrzeby, Północną, Garbary do pętli Garbary (powrót przez Armii Poznań, Pułaskiego do Alei Wielkopolskiej).
Linia nr 171 od momentu zamknięcia ulic Dolnej Wildy, Wspólnej i Rolnej aż do ich udrożnienia zostanie skrócona do przystanku Rolna (przystanek linii nocnych, za skrętem z Rolnej w Hetmańską). Następnie autobus skręci w prawo w 28 Czerwca 1956r. i wróci na trasę w kierunku Wichrowego Wzgórza.
Linia nr 174 w stronę Orła Białego od Małych Garbar pojedzie Estkowskiego i Jana Pawła II do ronda Rataje i dalej po swojej trasie. Powrót bez zmian trasy.
Linia nr 176 zrealizuje następujący objazd: Os. Dębina – Łozowa – tunel Czechosłowacka – Górecka – Hetmańska – do przystanku Rolna (przystanek linii nocnych za skrzyżowaniem z ul. Rolną). Następnie pojedzie trasą: Hetmańska – Górecka – Czechosłowacka – Łozowa – Os. Dębina.
Linia nr 190 od strony Os. Sobieskiego zostanie skrócona do pętli Garbary.
Linia nr 603 od strony Lubonia pojedzie ulicami Łozową, Czechosłowacką (tunel), Jesionową, Opolską do pętli autobusowej Dębiec („duża pętla”).

Autobusy na trasach objazdowych będą się zatrzymywać na wszystkich istniejących przystankach linii dziennych i nocnych. Powrót na stałe trasy będzie następował po przywróceniu stałej organizacji ruchu.

W miejscach, gdzie trasy innych linii będą przecinać się z trasą biegu utworzone zostaną tzw. śluzy.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz