Aglomeracja

V rekreacyjne regaty Rzeczny Match Racing

Turystyczno - rekreacyjne regaty "Rzeczny Match Racing"  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W najbliższy weekend, 6 i 7 lipca po raz piąty będziemy mieć w Poznaniu prawdziwe żeglarskie święto – Rzeczny Match Racing.

W sobotę zaprosimy mieszkańców do rywalizacji podczas regat, zaś niedziela upłynie pod znakiem muzyki i atrakcji dla całych rodzin. Wydarzenie organizuje Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski.

Rekreacyjne regaty „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka. Raz do roku w centrum Poznania pojawiają się białe żagle. To znak, że zbliża się czas rekreacyjnych regat dla poznaniaków. Zawody rozgrywamy w konwencji zabawy, choć załogi za każdym razem podejmują wyzwanie i walczą do ostatnich podmuchów wiatru. Dzięki działalności Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i przedstawicieli środowiska wodniackiego, co roku obserwujemy rosnące zainteresowanie rywalizacją.

Dlatego i tym razem zapraszamy serdecznie amatorów sportów wodnych do udziału w naszym wydarzeniu. Chcemy, by w regatach znalazły przede wszystkim dobrą zabawę i przyjemnie spędziły czas w przystani rzecznej w Starym Porcie. Zmaganiom patronuje nasz nieżyjący przyjaciel – kpt. Tomek Adamczyk, który był ich inicjatorem i działał na rzecz propagowania żeglarstwa wśród mieszkańców, także tych najmłodszych.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się w sobotę 6 lipca o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy będą musieli jak najszybciej pokonać określoną trasę. Sprawność pokonywania tej trasy będzie oceniać komisja sędziowska.

Zapraszamy załogi, które mają w swoich szeregach osobę, posiadającą przynajmniej stopień żeglarza jachtowego. Poszczególni członkowie drużyn nie muszą mieć doświadczenia regatowego. Najważniejsze, żeby kapitan posiadał odpowiednie uprawnienia i umiejętności sterowania łodzią żaglową. Jeśli ktoś chce wziąć udział w regatach, ale nie ma swojego zespołu – nic straconego. Wystarczy wysłać zgłoszenie, a my przyporządkujemy chętnych do grup, które będą miały wolne miejsca na pokładzie.

Aby zgłosić chęćudziału, wystarczy napisać na adres wojtek@sea-adventure.eu. Udział w regatach jest bezpłatny. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Poza możliwością wystartowania w regatach, będzie także okazja odbycia bezpłatnie rejsów łodzią motorową po Warcie. Zapraszamy na Przystań Rzeczną Stary Port, na cyplu przy ul. Estkowskiego (między osiedlem przy ul. Szyperskiej, a ul. Panny Marii)

Impreza odbywa się dzięki wsparciu Miasta Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz