K U L T U R A

Uszyj Jasia!

Uszyj Jasia  Foto: uszyjjasia/ facebook

10 stanowisk do szycia, setki metrów kolorowego materiału i dziesiątki pomocnych dłoni – charytatywna akcja Uszyj Jasia startuje już po raz trzeci. 28 maja poznaniacy będą mogli kolejny raz pokazać swe wielkie serce i wesprzeć małych pacjentów ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera.

Akcja Uszyj Jasia organizowana jest w całej Polsce już od 12 lat. Wszystko zaczęło się od młodej mamy Natalii Bielawskiej, która po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Okazało się, że poszewki bardzo szybo się zużywają i często nie ma ich jak wymieniać. Natalia zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 20 000 poszewek.

Otoczenie w jakim przebywa chore dziecko ma ogromy wpływ na proces leczenia oraz rehabilitacji. Im więcej elementów, które sprawią, że mały pacjent czuje się dobrze i bezpiecznie, tym lepiej znosi trudy choroby – mówi dyrektor naczelny szpitala dr n. med. Paweł Daszkiewicz. Biorąc po uwagę ogromne zaangażowanie szyjących, akcja Uszyj Jasia ma niewątpliwie również aspekt terapeutyczny, zarówno dla pacjentów, jak i darczyńców – dodaje Paweł Daszkiewicz.

Akcja Uszyj Jasia „Poduchy od serca” rozpocznie się w CH Avenida w sobotę 28 maja o godzinie 11.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich do włączenie się do działania. W pięć minut każdy nauczy się szyć poszewki – przekonują!

Do dyspozycji będzie 10 stanowisk z maszynami do szycia, ponad 300 metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą szycia poszewek.
Użyte w artykule zdjęcia: uszyjjasia/ facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz