Aglomeracja

Uśmiechnij się!

Lampiony nad Poznaniem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Lampiony nad Poznaniem Foto: lepszyPOZNAN.pl / agJeżeli dzisiaj na ulicy otrzymasz kolorową karteczkę, przeczytasz zamieszczony na niej tekst i szczerze się uśmiechniesz to znaczy, ze bierzesz udział w akcji „Permanentny Uśmiech”. Czego szczerze wszystkim życzymy.

Cała akcja ma skłaniać poznaniaków do uśmiechu, zwolnienia, chwili refleksji, spojrzenia przyjaźnie na drugiego człowieka, bo – przyznajcie to sami – nie zawsze spotykamy się z odwzajemnieniem wysłanego uśmiechu.

Organizatorem Permanentnego Uśmiechu jest stowarzyszenie skupiające uczniów gimnazjów, liceów, oraz studentów poznańskich uczelni.

Motywem jaki im przyświeca jest właśnie uśmiech i jego promowanie jako wartości samej w sobie. Ze względu na aspekt społeczny, biologiczny i psychologiczny, uważamy uśmiech za niesamowicie ważny, choć tak często lekceważony element naszego codziennego życia – zachęca do optymizmu Błażej Matelski – z obserwacji wynika, że jest on zdecydowanie niedoceniany w dzisiejszym zabieganym, zestresowanym społeczeństwie, czemu w sposób kreatywny próbujemy przeciwdziałać.

Permanentny uśmiech Foto: Permanentny uśmiech

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz