Aglomeracja

USA – co dalej? Amerykański futurolog w Poznaniu

Biblioteka Politechniki Poznańskiej  Foto: PP

Rosnąca automatyzacja pracy od dawna budzi obawy utraty posady na rzecz robotów, które z powodzeniem zastępują człowieka. Badania Devina Fidlera, futurologa z amerykańskiej Doliny Krzemowej dowodzą, że automatyzacja wkracza również na inne poziomy, także w samo zarządzanie. Amerykański naukowiec i przedsiębiorca będzie gościem Akademickiego Poznania, w najbliższy poniedziałek na Politechnice Poznańskiej opowie o swojej jego wizji współczesnego świata

Devin FidlerDo tej pory systemy informatyczne były wykorzystywane do zautomatyzowania najprostszych, ale żmudnych czynności. Aktualnie badania zespołu Devina Fidlera potwierdzają, że robot potrafi nie tylko zmontować samochód, lecz także zarządzać firmą.

To zainspirowało jego oraz jego zespół do zaprojektowania systemu pod nazwą iCEO. Opracował i opublikował wyniki badań, w których prezentowane są wyniki testowania tego narzędzia na firmach z listy Fortune 50.

Badania przeprowadzono jak dotąd w 23 krajach i prowadzone są nadal. Uwzględniają wpływ różnych technologii na gospodarkę i zarządzanie w tym m.in. grafen.

Amerykański naukowiec, którego w poniedziałek będzie gościć Politechnika Poznańska jest odpowiedzialny za wiele projektów związanych z przyszłością m.in. projektu Workable Futures Initiative, w którym na bazie badań w odniesieniu do szeroko pojętej pracy, budowano sieć współpracy między uczelniami i przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

Podczas swojego urlopu naukowego pradował w Markle Foundation, programie koncentrującym się na budowaniu przyszłości gospodarki (ang. next economy). Został założycielem Rethinkery Labs, firmy technologicznej poświęconej automatyzowaniu zarządzania i projektowaniu nowego rodzaju narzędzi do pracy.
MÓWCA

Devin Fidler jest doskonałym mówcą, realizuje też wiele globalnych projektów pracując i mieszkając jednocześnie w wielu krajach na świecie. Posiada praktykę i wiedzę w odniesieniu do „projektowania przyszłości” i wskazywaniu kierunków przyszłych zmian w obszarze nowych technologii i jej wykorzystania zarówno w nauce, pracy jak i codziennym życiu – jego wykład na Politechnice Poznańskiej będzie na pewno inspirujący – mówi koordynatorka wydarzenia dr Magdalena Graczyk – Kucharska z Wydziału Inżynierii Zarządzania

Jego wykładu będzie można posłuchać w poniedziałek 16 listopada o 11:30, w Sali 11 Centrum Wykładowego Politechniki na Piotrowie.

Sponsorem Generalnym wizyty Devina Fidlera w Polsce jest MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski,  Sponsorem Srebrnym FlexLink Systems Polska Sp. z o.o. Wykład otwarty współfinansowany jest przez Miasto Poznań w ramach projektu „Akademicki i Naukowy Poznań”.

Użyte w artykule zdjęcia: PP, flickr / iftf.org

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz