K U L T U R A

Urszula w Poznaniu!

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej, autorka słynnego “Konika na biegunach” wystąpi 9 kwietnia w poznańskim Eskulapie z okazji dwudziestolecia płyty „Biała Droga”.

Okazja o tyle wyjątkowa, ponieważ będzie to pierwsza trasa klubowych koncertów Urszuli od prawie dwudziestu lat! Z okazji trasy “XX-lecie Białej Drogi” publiczność może spodziewać się największych przebojów Urszuli, ale także materiału z płyty „Biała Droga”, która miała swoją premierę dwadzieścia lat temu. W marcu ukazała się reedycja tego albumu z wyjątkowymi dodatkami DVD oraz dwoma utworami, które nie weszły poprzednio na tracklistę krążka. Urszula z całą pewnością zagra jeden z nich na koncertach.

Urszula jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. To z jej repertuaru pochodzą przeboje takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król”, “Dziś już wiem” czy wspomniany wcześniej „Konik na biegunach”. Na polskiej scenie muzycznej z powodzeniem funkcjonuje od ponad trzydziestu lat, a jej płyty niezmiennie pokrywają się złotem i platyną. „Biała Droga” ukazała się w 1996 roku i z pewnością jest jednym z najważniejszych albumów w dorobku Urszuli. Single „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki, a w ubiegłym roku z okazji rocznicy nagrania tego materiału artystka wystąpiła na Przystanku Woodstock ze specjalnym koncertem.

Wokalistka wystąpi już 9 kwietnia o godz. 20 w klubie Eskulap.

Urszula

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz