K U L T U R A

Umówmy się na Gołębiej – Do życia mnie budzi muzyka

Umówmy się na Gołębiej - Do życia mnie budzi muzyka  Foto: Kasia Lonowska

W ramach projektu “Umówmy się na Gołębiej” na dziedzińcu Szkoły Baletowej wysłuchaliśmy koncertu Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Cykl wydarzeń potrwa do końca września.

Do życia mnie budzi muzyka – takie motto przyświecało koncertowi piosenek Chóralnych, przebojów swingowych i rozrywkowych wykonanych przez ok. 40 osobowy Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Przy fortepianie zasiadł Czesław Łynsza, a dyrygowała Laura Stieler-Bilewicz

Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego powstał w 2008 roku. Od początku do 2017 r. był prowadzony przez Dorotę Wojnowską. Od 2017 r. zespół prowadzi Laura Stieler-Bilewicz. Obecnie chór tworzy około pięćdziesiąt dziewcząt w wieku od 9 do 14 lat. Zespół rozwija się artystycznie i społecznie, działając w obszarze szeroko pojętej kultury muzycznej. Bierze udział w koncertach charytatywnych, spektaklach operowych, koncertach kabaretowych, projektach artystycznych uczelni wyższych, seminariach chórmistrzowskich, a także w festiwalach. Zespół bierze również udział w przygotowaniach dzieł wokalno-instrumentalnych były to m.in. Magnificat J. Ruttera, Carmina Burana C.Orffa, Msza Kreolska A. Ramireza, Gloria A.Vivaldiego, a także utwory barokowe z Ameryki Południowej transkrybowane przez o. P. Nawrota.

W ramach cyklu w sobotę 16 lipca odbędzie się Milonga pod Gwiazdami.

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz