K U L T U R A

Czterdzieści w Polskim Teatrze Tańca – zdjęcia

Polski Teatr Tańca "Czterdzieści" - 27.06.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Spektakl Czterdzieści, który swoją premierę miał w roku 2013 mogliśmy obejrzeć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w poniedziałek, 27 czerwca. Jo Strømgren reżyser spektaklu w swojej sztuce stawia pytania , jakie Polska przeszła zmiany w ciągu ostatnich 40 lat i jakie są jej perspektywy na przyszłość? Jubileusz 40-lecia Polskiego Teatru Tańca skłania do tych samych pytań.

Spektakl śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej narodzin w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. Ten czas jest odbiciem czasu pełnego zwątpień, nadziei, zmagań, wyborów i nieprzewidzianych wydarzeń, którymi kierują heroiczne cnoty – żądza życia i chęć przetrwania. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis między własnymi ambicjami i niezależnymi od niej okolicznościami.

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka – Jo Strømgren, reżyser.

Spektakl Czterdzieści po raz pierwszy został zaprezentowany w nowej siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Reżyseria, choreografia, scenografia, teksty: Jo Strømgren, reżyseria światła: Hans J. Skogen, kostiumy: Bregje van Balen, obsada aktualna: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo Namkung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk, produkcja: Polski Teatr Tańca, koprodukcja: Jo Strømgren Kompani, premiera: 15.06.2013

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz