Udany weekend Enea Energetyka

Enea Energetyk Poznań - GKS Zamek Gołańcz  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszoligowe siatkarki rozegrały mecz w Szczyrku. Celem wyjazdu była wygrana za 3 punkty. Plan został zrealizowany i Enea Energetyk Poznań dopisał do tabeli komplet punktów i wskoczył na III miejsce w tabeli. Drugoligowi wojownicy pokonali na wyjeździe Stoczniowca, a trzecioligowe zespoły kobiece i męskie nie miały problemu z pokonaniem swoich przeciwników w domowych spotkaniach, które odbyły się w sobotę. Do tego juniorzy pokonali Szamotulanina Szamotuły w lidze juniorów.

I liga kobiet

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 0:3 ( 21:25, 21:25, 18:25 )

Mecze ze Szczyrkiem nigdy nie są łatwymi spotkaniami. Są to młode ambitne i waleczne dziewczyny, które dysponują bardzo dobrą zagrywką. O czym w tym meczu mogłyśmy się przekonać. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane, były momenty, gdzie musiałyśmy gonić zespół przeciwny. Udało nam się to, bo w najważniejszych momentach zachowałyśmy zimną krew i dwa pierwsze sety należały do nas. Trzeci set od początku był pod naszą kontrolą, nie pozwoliłyśmy rozegrać się przeciwniczkom i z tarczą wróciłyśmy do Poznania – Weronika Fojucik, kapitan Enea Energetyka Poznań

Następny mecz energetyczne rozegrają na wyjeździe w Tarnowie, 11.12.2021 godzinie 18:00.

II liga mężczyzn

Stoczniowiec Politechnika Gdańska – Enea Energetyk Poznań 0:3 ( 21:25, 23:25, 22:25 )

III liga kobiet

ENEA Energetyk Poznań – KTPS KONIN 3:0

Mecz zakończył się w drugim secie po urazie kostki, którego w trakcie gry doznała zawodniczka z Konina. Ponieważ zespół nie miał zawodniczki rezerwowej, dlatego nie mógł kontynuować spotkania. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zawodniczki Enea Energetyka poczuły święta i na boisku zagościły świąteczne elementy. Tatuaże w kształcie choinek świąteczne skarpety

Liga juniorów

Szamotulanin Szamotuły – Enea Energetyk Poznań 2:2 (19:25; 25:11; 19:25; 25:18; 14:16)

To był bardzo dobry, wyrównany pojedynek. Zespół melduje się w finale rozgrywek, gdzie najprawdopodobniej trafi Szamotulanin po barażach.