POZnań

Udany jubileusz akcji Poznań za pół ceny

Udany jubileusz akcji Poznań za pół ceny - wycieczka w Farze  Foto: PLOT / Jakub Pindych

Bardzo dobrym wstępem do majówki w naszym mieście była jubileuszowa edycja akcji Poznań za pół ceny. Przygotowano ponad blisko 200 ofert wśród których były m. in. specjalne atrakcje kulturalne, niższe ceny w restauracjach, a także noclegi. Przez dwa dni trwania akcji skorzystało z nich ponad 20.000 osób.

Akcja Poznań za pół ceny została zorganizowana już po raz dziesiąty, choć tym razem aura nie była zbyt sprzyjająca. Nie stało to jednak na przeszkodzie, by korzystać z przygotowanych przez wszystkich partnerów atrakcji.

Naszą tajemnicą jest bardzo bogaty program. Po prostu nie da się zobaczyć wszystkiego i będąc turystą trzeba do Poznania wrócić, już niekoniecznie przy okazji naszej akcji – przekonuje Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator tegorocznej edycji.

Organizatorzy szacują, że w tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia Poznań za pół ceny uczestniczyło około 20.000 osób, które skorzystały łącznie z 50-60.000 różnych usług.

Dużym zainteresowaniem cieszył się program turystyczny, w tym wycieczki z przewodnikami, w których łącznie wzięło udział nawet kilkaset osób.

Jedną z nich były Mroczne historie, tylko ich śladami podążało ponad 150 osób – dodają organizatorzy – komplety uczestników były także podczas wycieczek w gwarze poznańskiej zorganizowanych przez Lech Browary Wielkopolski i w Starym Browarze.

Samo tylko Rogalowe Muzeum Poznania podczas dwóch dni trwania tej akcji odwiedziło nieco ponad 1.500 osób!

Błyskawicznie rozeszły się też bezpłatne wejściówki na recital Chopinowski w wykonaniu Shizuki Okumury. Zagrał on w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, a więc w miejscu, w którym Chopin koncertował w 1828 roku.

Kolejki ustawiały się także do muzeów, licznych atrakcji, a nawet restauracji, ważną częścią programu były atrakcje nad rzeką Wartą – wylicza Wojciech Mania – za pół ceny było można popływać motorówką, tratwą lub kajakiem.

Akcja Poznań za pół ceny organizowana jest od samego początku przez stowarzyszenie Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Program pierwszej edycji składał się z 36 miejsc i atrakcji, drugiej z 60, by podczas trzeciej, w 2010 roku przekroczyć 100. Podczas ostatni edycji akcji było ich już około 180.

Udany jubileusz akcji Poznań za pół ceny - Świetlica

Użyte w artykule zdjęcia: PLOT / Jakub Pindych, PLOT / Wojciech Mania, Świetlica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz