POZnań

Trwają przygotowania do Wigilii dla ubogich

Wigilia dla ubogich  Foto: Robert Wozniak

Ponad 1000 osób chcą zaprosić na Wigilię dla ubogich organizatorzy tego wydarzenia. By ich ugościć potrzebna jest również Twoja pomoc.

Kiedyś organizowana była Wigilia pod rondem, której pomysłodawcą był nieżyjący już Rober Gamble. Od 1992 roku przez 20 lat spotykało się tutaj za każdym razem kilkaset osób. Tradycję przerwał remont Kaponiery.

Pałeczkę tego dzieła przejął na szczęście poznański Caritas, który przygotowuje Wigilię dla ubogich na terenie MTP. Spodziewanych jest 1.100 gości, których ugościć chcą zgromadzenia zakonne, prowadzący poznańskie jadłodajnie oraz wolontariusze. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia.

Będzie to okazja do spotkania przy świątecznym stole i zjedzenia tradycyjnej wieczerzy wigilijnej oraz wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Nie wyobrażamy sobie tego dnia bez upominków, dlatego na każdego uczestnika będzie również czekać świąteczna paczka – zapowiadają organizatorzy – razem z Tobą, chcemy obdarować 1100 potrzebujących osób, dając im nadzieję oraz poczucie, że są kochani i wielu życzliwych ludzi troszczy się o ich los. 

Każdy może wesprzeć to wydarzenie wpłacając bejmy.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny – Wigilia

Wigilia dla ubogich Foto: Robert Wozniak
Użyte w artykule zdjęcia: Robert Wozniak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz