K U L T U R A

Trwają przygotowania do Święta tańca

Taniec Warty Poznania  Foto: Maciej Zakrzewski / PTT

Sporo atrakcji czeka na nas z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzimy 29 kwietnia. Święto to ustanowione zostało w 1982 roku na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, Jeana – Georges’a Noverre’a. Poznański Teatr Tańca zaprasza na cykl wydarzeń – zarówno oglądania jak i doświadczania tańca.

29 kwietnia o godz. 12.00 tancerze wezmą udział w lekcji tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji, repertuaru oraz w warsztacie głosowym. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się pracy młodych adeptów sztuki.

Równolegle, od godz. 14.00 do 16.00 na dziedzińcu Szkoły Baletowej odbędzie się pokaz prac literackich, fotograficznych i filmowych, zgłoszonych w ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu „1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”, zorganizowanego przez Polski Teatr Tańca.

Dodatkową atrakcją będzie zaaranżowane specjalnie, fotograficzne ministudio, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie w kostiumie lub z rekwizytem ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca.

Nie zabraknie także praktyki tańca – pod wodzą wodzireja i przy dźwiękach z konsoli DJ Margina. A w ramach akcji „Poznań za pół ceny”, będzie można zobaczyć spektakl „Gorycz” w reżyserii i choreografii Kai Kołodziejczyk, obrazujący nie tylko tytułowe doświadczenie zmysłowe, egzystencjalne i metafizyczne, ale także spotkanie barwnej zbiorowości we wspólnym śpiewie i ruchu.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Zakrzewski / PTT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz