POZnań

Trwają konsultacje ws. nazw ulic na Naramowicach

Przebudowa skrzyżowania Naramowicka, Serbska  Foto: materiały prasowe

Rada Osiedla Naramowice organizuje konsultacje w sprawie nazwy dla ulicy i parku na osiedlu. Na lipcowej sesji Rady Miasta decyzja w sprawie proponowanych nazw została odroczona na wrzesień.

Podczas sesji Rady Miasta w początku lipca, w porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie nazwanie ulicy w rejonie Naramowic – Aleją Praw Kobiet. Jednocześnie radny Paweł Sowa, w imieniu Rady Osiedla Naramowice, proponował aby parkowi osłonowemu, który powstanie po obu stronach tzw. Nowej Naramowickiej – nadać nazwę Park Praw Kobiet. Ponadto pojawiła się również społeczna inicjatywa, aby aleję nazwać imieniem Poznańczyków. Rada Miasta nie podjęła wówczas decyzji.

Teraz Rada Osiedla Naramowice, zgodnie z jej wcześniejszymi postulatami, organizuje konsultacje społeczne w sprawie nazwy dla ulicy i parku. W pierwszym etapie mieszkańcy mogą wysłać propozycję nazwy zarówno dla ulicy oraz parku. Zgłaszanie odbywa się poprzez wysłanie maila na adres: Osiedle_Naramowice@um.poznan.pl. Zgłaszana nazwa nie może funkcjonowała aktualnie w żadnej innej formie w mieście (zgodnie z zasadami nazewniczymi przyjętymi w Poznaniu). Propozycje zbierane są od 4 do 15 sierpnia br. włącznie.

Drugi etap to Kawiarenka Obywatelska online. Spośród nadesłanych propozycji nazw, wylosowanych zostanie 8 osób, które zaprezentują swoje pomysły na internetowej kawiarence i będą o nich dyskutować. Do tej grupy Rada Osiedla zaprosi dodatkowo dwie osoby – przedstawicielkę radnych miejskich – inicjatorek nazwy “Aleja Praw Kobiet” oraz przedstawiciela inicjatywy obywatelskiej nazwy “Aleja Poznańczyków”. Tak dobrany skład będzie liczyć 10 osób. Kawiarenka Obywatelska online odbędzie się w piątek, 20 sierpnia o godzinie 19:00.

Trzecim etapem będzie ankieta internetowa, w której zadane zostaną pytanie o wybór nazwy dla ulicy oraz parku. Termin głosowania 21-31 sierpnia, link do głosowania Rada Osiedla poda 21 sierpnia.

Zapraszamy do wypowiedzenia się w temacie jak powinna nazywać się Nowa Naramowicka i park, który przy niej powstanie – zachęca Paweł Sowa, radny miejskie i jednocześnie radny Osiedla Naramowice.

Wyniki konsultacji zostaną przedstawione Radzie Miasta na początku września przed sesją, która została zaplanowana na 7 września.

źródło: biuetyn.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz