Aglomeracja K U L T U R A

Trwa głosowanie nad PBO – Scena nad Rusałką

Scena nad Rusałką - Rat Kru, Julia Rover - 16.06.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Do końca października trwa głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, w którym Scena nad Rusałką ma swój projekt. To cykl bezpłatnych koncertów odbywających się w scenerii jeziora Rusałka. Przez całe czas mogliście śledzić wydarzenia tam odbywające się okiem Naszych fotografów.

Jeśli uda się wygrać to w przyszłym roku oprócz ponad 20 cotygodniowych koncertów, zorganizujemy jeszcze 9 kin plenerowych i 3 stand upy. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny – zachęcają organizatorzy.

Każdy głos się liczy. Głosować może każdy, kto mieszka w Poznaniu (bez względu na zameldowanie i wiek).

Projekt VI.3 zakłada organizację:

  • 3 dni koncertowych w dniach 1, 2, 3 maja,
  • cyklu 18 cotygodniowych bezpłatnych koncertów młodych, polskich artystów (w 2022 r. zagrali m.in. Król, Baasch, Ofelia) w każdy czwartek, od początku maja do końca sierpnia. Przed doborem artystów o propozycje zapytani zostaną mieszkańcy Poznania w mediach społecznościowych Sceny nad Rusałką,
  • 9 pokazów kina plenerowego, w każdą środę od początku lipca do końca sierpnia (repertuar wybrany zostanie na podstawie głosowania mieszkańców za pomocą ankiety w mediach społecznościowych, z 20 proponowanych pozycji, takie rozwiązanie świetnie sprawdziło się w przeszłości),
  • 3 stand-upów znanych polskich komików, raz w miesiącu (czerwiec-sierpień).

Poznański Budżet Obywatelski 2023

Po raz jedenasty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego wspólnie decydować będziemy o tym, na co zostanie przeznaczona część budżetu miejskiego. Tegoroczna pula do wydania to 25 mln zł. Etap składania projektów odbył się w maju. Teraz nadszedł czas na wybór przez mieszkańców najlepszych pomysłów!

Głosowanie w PBO23 potrwa od 10 do 31 października (do godz. 12:00 w południe). Podczas głosowania można oddać maksymalnie dwa głosy na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu) oraz maksymalnie pięć głosów na projekty rejonowe. Głosować może każdy mieszkaniec Poznania.

Link do głosowania na PBO <- projekt VI.3

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz