Sport

Triumfator Ligi Mistrzów zagra w Memoriale Gołasia

XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia fot. A. Młynarczak  Foto: A. Młynarczyk / materiały prasowe

Już we wrześniu gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w wielkopolskim Zalasewie, aby rozegrać XVII Memoriał Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy nazwę drugiego uczestnika imprezy upamiętniającej zmarłego reprezentanta Polski.

Jak dotąd organizatorzy poinformowali o tym, że w turnieju zagra Aluron CMC Warta Zawiercie. Do brązowego medalisty PlusLigi dołącza ekipa, która w zeszłym sezonie wygrała dosłownie wszystko. – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w Lidze Mistrzów, PlusLidze i Pucharze Polski.

W minionym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła siatkarski bank. Siatkarze z tej drużyny dokonali rzeczy historycznej – wygrywając Ligę Mistrzów po raz drugi z rzędu. Klubowa kolekcja trofeów została w ubiegłym sezonie powiększona o Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski.

W składzie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon zostali między innymi reprezentanci Polski: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz czy Norbert Huber oraz reprezentanci Stanów Zjednoczonych: David Smith i Erik Shoji.

Bardzo dobrze wspominamy ubiegłoroczny memoriał. W jego finale pokonaliśmy Sir Safety Perugię – wspomina Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A. – Gdy tylko otrzymaliśmy zaproszenie na kolejny turniej z radością potwierdziliśmy nasz udział. Gra w Zalasewie przy pełnej hali to znakomita okazja do propagowania siatkówki w tej części Polski – mówi Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A.

W XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia udział wezmą cztery zespoły. Tradycyjnie impreza rozpocznie się od warsztatów siatkarskich dla dzieci z miasta i gminy Swarzędz. Bilety na imprezę będą dostępne w sprzedaży po ogłoszeniu czwartego uczestnika imprezy.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, A. Młynarczyk / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz