POZnań

Triathlon, zumba i koncerty – taki będzie weekend nad Maltą

Maltańska Scena Muzyczna (1)  Foto: Joanna Wizmur / POSiR

Rywalizacja triathlonowa z udziałem światowych gwiazd tej dyscypliny, bezpłatne koncerty, zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, pokaz sztucznych ogni – to wszystko czeka nas w najbliższy weekend nad Jeziorem Maltańskim.

Koniec tygodnia zapowiada się więc intensywnie, a jednocześnie niezwykle interesująco. Emocje sportowe dostarczy impreza pod nazwą Enea Challenge Poznań. Już w piątek o godzinie 14:00 będziemy świadkami przedsmaku rywalizacji najlepszych triathlonistów. Na starcie Enea Challenge Kids Triathlon staną dzieci, a po czterech godzinach odbędzie się bieg Enea Challenge Family Run na dystansie 5,4km i 10,9km (zobacz klikając tutaj jakie będą objazdy w związku z tym wydarzeniem).

Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy będzie koncert Raya Wilsona, który rozpocznie się o godzinie 20:30, a także pokaz ogni sztucznych.

W sobotę zmagania sportowe zaczną się już o godzinie 8:00, kiedy to odbędzie się start juniorów rywalizujących w Mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim. Kolejne starty nastąpią na dystansach sprinterskim (OPEN) i olimpijskim (non-drafting).

Organizatorzy przewidują wiele dodatkowych atrakcji dla przybyłych kibiców, między innymi park aktywności dla dzieci. Również sobota zakończy się koncertem.

Tym razem na Maltańskiej Scenie Muzycznej w ramach akcji Miejskie Granie wystąpią Łona i Weber. Wstęp na koncert rozpoczynający się o godzinie 20:00 jest bezpłatny.

Na niedzielę zaplanowany jest start najlepszych triathlonistów na morderczym dystansie 112,99km. Wśród zawodników będą gwiazdy dyscypliny z 34 krajów. Na starcie pojawią się między innymi wielokrotny Mistrz Świata, Chris McCormack oraz zeszłoroczny zwycięzca na dystansie długim Casey Munro. Pierwsze starty zaplanowano na godzinę 9:00, natomiast o godzinie 17:45 odbędzie się wręczenie nagród najlepszym zawodnikom na dystansie długim oraz zamknięcie imprezy.

Nie możemy zapomnieć o bezpłatnych zajęciach w ramach akcji Malta Fit, organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

W sobotę o godzinie 13:00 w miejscu, gdzie zimą stoi lodowisko, odbędą się zajęcia z jogi. Natomiast w niedzielę na trybunach ziemnych odbędzie się będzie kilkugodzinny blok darmowych zajęć aerobiku (12:00), parkouru (13:00), zumby (14:00) crossfitu (15:00) i treningu obwodowego (16:00). Udział w cyklu Malta Fit jest bezpłatny.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Lubię tego typu eventy sportowe, gdzie można spotkać ludzi z różnych dziedzin sportu. Takie wydarzenia łączą entuzjastów oraz profesjonalnych sportowców. Najważniejsze jest jednak to, że takie działania pomagają zakorzenić w dzieciach i młodzieży sympatię do sportu.