K U L T U R A

Transatlantyk DOCS

Transatlantyk 2013  Foto:

Transatlantyk 2013Najciekawsze dokumenty poruszające ważne problemy współczesnego świata będzie można zobaczyć podczas festiwalu Transatlantyk, który w sierpniu rozpoczyna się  w Poznaniu.

Przyjrzymy się, niekiedy wręcz voyerystycznie, współczesnemu światu, który w swej fascynującej złożoności przeraża i zachwyca, będziemy mogli wybrać spośród tego co aktualne, poruszające i niezwykłe – piszą organizatorzy.

Polityczny punkt widzenia zostanie wyrażony za sprawą znakomitego „Better this world”. Zajmiemy się także rejonami świata, w których wciąż intensywnie dochodzi do ważnych wydarzeń i przemian. Jeszcze raz zwrócimy uwagę na aktywną rolę kobiety uwikłanej w więzy łączące ją z kulturą w jej tradycyjnym wymiarze.

Film „Dezerter” z kolei przybliży nam problem z jakim muszą zmagać się odizolowani od świata mieszkańcy Korei Północnej. Malownicza i poruszająca wizja walki o przetrwanie będzie tematem nagrodzonego za najlepszy dokument na Sundance 2013 filmu Kalyanee Mam „A River Changes Course”.

Interesuje nas wszystko co inspirujące i ważne – zwracamy się ku dokumentom bardziej pojemnym od zwykłego reportażu, relacjom zawierającym coś więcej niż tylko suche sprawozdanie. Chcemy angażować i skłaniać do dyskusji. Projekcjom wybranych filmów towarzyszyć będą spotkania z reżyserami i specjalistami.

Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki 02-09 sierpnia 2013 – Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz