Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia zaprasza.

Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia zaprasza na dziewiętnasty Wieczór Historyczny w piątek 27 listopada 2009 roku ogodz. 18.00 do Urzędu Miasta Luboń przy pl. Edmunda Bojanowskiego 2. Impreza odbywa się w ramach cyklu 55 wydarzeń na 55-lecie miasta przygotowywanych przez Urząd Miasta Luboń.

W tym roku obchodzimy 55-lecie uzyskania przez Luboń praw miejskich i okazja ta stałą się pretekstem do realizacji nowych zamierzeń. Sekcja Historyczna TMML przygotowała pięć Wieczorów Historycznych traktujących o różnych aspektach historii naszego miasta, także w nieco w szerszym kontekście. Zaproszeni prelegenci są nie tylko autorytetami w swoich dziedzinach mogącymi pochwalić się pokaźnym dorobkiem badawczym, ale co ważne, są także pasjonatami.

Gościem piątego spotkania cyklu będzie dr Łukasz Jastrząb, znany historyk oraz publicysta. W swoich badaniach naukowych podjął się trudu weryfikacji listy ofiar poznańskiego Czerwca 1956. W trakcie swojego wykładu opowie on o historii, faktach oraz mitach narosłych wokół tego szczególnego wydarzenia. Nie zabraknie też wątków związanych z Luboniem.

Wstęp na jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz