Aglomeracja

To był dość bezpieczny weekend na drogach

Strażnicy miejscy przy cmentarzu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Przez cały weekend szkieły i strażnicy miejscy patrolowali okolice cmentarzy, by wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce i wrócili do domów. Tegoroczna Akcja Znicz, która zakończyła się w poniedziałek była w Wielkopolsce dość spokojna.

Podczas każdego z 3 świątecznych dni na wielkopolskich drogach pracowało 500 policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariusze innych wydziałów i służb mundurowych.

Tegoroczne Święto Zmarłych w Wielkopolsce było bardzo bezpieczne – informuje mł. asp. Maciej Święcichowski z  poznańskiej Policji – nie odnotowaliśmy żadnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym, zdecydowana większość kierowców stosowała się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i zmian organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.

W policyjnych kronikach zanotowano od piątku do niedzieli 9 wypadków, a więc o 5 mniej niż w ubiegłym roku. Rannych zostało 9 osób, a więc także mniej niż w 104 roku, gdy pomocy udzielono 14 osobom.

Funkcjonariusze byli wzywani do 289 kolizji w porównaniu do 226 rok wcześniej – dodaje Maciej Święcichowski.

Nadal niestety za kółkiem siada wuchta pijanych kierowców. Podczas tego szczególnego weekendu złapano ich aż 89. Trzeba założyć, że faktyczna liczba takich osób była znacznie większa, bo statystyki dotyczą tylko przypadków złapania nietrzeźwych kierowców.

O tym, że wielkopolskie drogi w ten weekend były dość bezpieczne wpływ miało między innymi podporządkowanie się kierowców poleceniom szkiełów kierujących ruchem, odpowiednia prędkość jazdy, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz