K U L T U R A

The Rasmus zagra w październiku Poznaniu!

Fińska formacja ogłosiła trasę koncertową z okazji 15-lecia płyty “Dead Letters”. W Polsce muzycy The Rasmus dadzą dwa koncerty! Pierwszy odbędzie się 21 października 2019 w Poznaniu w klubie muzycznym B17 oraz 22 października 2019 w warszawskiej Stodole.

Album Dead Letters to kamień milowy dla zespołu The Rasmus. Muzycy wydali cztery albumy w Finlandii przed ukończeniem 21 roku życia, wyprzedali największe areny w swoim kraju, a ich płyty osiągnęły status platyny. Ich piąty pełnowymiarowy album, Dead Letters, zawierający hit In The Shadows, sprawił że The Rasmus stał się rozpoznawalny na całym świecie. Teraz, nieco ponad 15 lat po wydaniu albumu, The Rasmus zagra go od początku do końca na serii koncertów w Europie – trasa koncertowa potrwa od końca września do początku listopada 2019 roku.

Dead Letters to najważniejszy album w historii The Rasmus. W momencie jego wydania, w 2003 roku, istnieliśmy już prawie dziesięć lat i byliśmy na progu dorosłości jako zespół. Pewność siebie i ciekawość, lęk przed przyszłością określiły nasz nowy styl i tożsamość na dobre. Chcemy świętować 15-lecie tego albumu, nurkując z powrotem w tym mrocznym świecie i grając go na żywo od początku do końca.” wyjaśnia Lauri Ylönen i dodaje: “Jesteśmy bardzo podekscytowani tym albumem, który jest bardzo teatralny i ma mocny wizerunek. Chcemy pokazać ten wizualny świat występami na żywo – niektóre piosenki zagramy po raz pierwszy na żywo!!”

Album Dead Letters zostanie ponownie wydany na CD i LP w specjalnym wydaniu dla fanów już 6 czerwca.

Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od piątku, 1 lutego 2019 od 09:00 na LiveNation.pl.
Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl wystartuje w czwartek, 31 stycznia 2019 o 10.00 i potrwa do 1 lutego 2019 do godziny 08:00. Przedsprzedaż Citi Handlowy ruszy w środę, 30 stycznia 2019 o godz. 10.00 i zakończy się 1 lutego o godz. 08:00.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz