Stare Miasto

Test Wiedzy Ekonomicznej – wkrótce finał w Poznaniu

Straż Pożarna - ćwiczenia w Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego (2)  Foto: UEP / facebook

Adrian Piskorski – student II roku kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – wygrał poznański etap Testu Wiedzy Ekonomicznej. Pięć osób z najlepszymi wynikami zmierzy się 15 grudnia z laureatami etapów rozgrywanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Finał zostanie rozegrany w Poznaniu.

W zmaganiach z ekonomią w Poznaniu wzięły udział 54 osoby. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań z takich dziedzin jak rachunkowość, mikroekonomia, bankowość, czy podatki. Liczyło się nie tylko podanie poprawnej odpowiedzi na kolejne pytania, ale również szybkość.

Poziom trudności pytań zależał od grupy. Ja najlepiej czułem się w drugiej, bo była związana z rynkiem kapitałowym, a że moja specjalność na kierunku to inwestycje kapitałowe, toteż czułem się w tym obszarze najbardziej swobodnie – powiedział tuż po zakończeniu testu jego zwycięzca.

Jak tłumaczył, do testu nie przygotowywał się specjalnie, bo zakres tematyczny był zbyt szeroki, by przewidzieć pytania, a w zwycięstwie najbardziej pomogło mu systematyczne zdobywanie wiedzy podczas studiowania.

Użyte w artykule zdjęcia: UEP / facebook, UEP - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz