Sport

Tenisowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

Poznań Open 2021 (Aleksander Szewczenko - Leo Borg), Tenis  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

LOTTO SuperLIGA to nowy projekt rozgrywek tenisowych, którego pierwsza kolejka odbędzie się w najbliższą niedzielę. Najlepsze polskie kluby tenisowe rywalizować będą o tytuł mistrza Polski w rundzie zasadniczej, która potrwa do 14 sierpnia. Faza ta wyłoni 4 najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju Final Four o historyczny, pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

W rozgrywkach zobaczymy czołówkę polskich tenisistów, ale również sporą grupę zakontraktowanych przez kluby zawodników zagranicznych, wśród których pojawią się gracze zajmujący czołowe miejsca w światowych rankingach.

W pierwszej kolejce AZS TENIS Poznań na kortach przy ulicy Noskowskiego 25 podejmie zespół CKT Grodzisk Mazowiecki.

W drużynie z Poznania wystąpią: Ania Hertel i Wiktoria Rutkowska (medalistki Narodowych i Młodzieżowych Mistrzostw Polski), Sylwia Zagórska (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, brązowa medalistka Uniwersjady w Kazaniu), Przemysław Michocki (aktualnie 11. pozycja rankingu PZT) oraz Maciej Smoła. W drużynie gości między innymi wystąpią: Kacper Żuk – polska trzecia rakieta oraz Jerzy Janowicz.

Mecz rozpoczyna się o godzinie 10.00, korty będą dostępne od godz. 9.00, wstęp bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz