TEATRACJE 2009!

teatracje 2008 - próby  Foto:
teatracje 2008 - próby

Teatr Osób Niepełnosprawnych TEATRACJE zaprasza na premierę multimedialnego spektaklu teatralnego: “PROCES” na motywach powieści Franza Kafki. 30 listopada 2009, godz. 20.00, Duża Scena, Teatr Nowy w Poznaniu.

teatracje 2008 - próby

Spektakl powstał w ramach kilkumiesięcznych warsztatów teatroterapeutycznych. Zagra w nim ponad 30 niepełnosprawnych intelektualnie aktorów z poznańskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Nad przygotowaniem premiery pracowało kilkunastu twórców. Spektakle w ramach projektu Teatracje są pokazywane regularnie jesienią od trzech lat. W tym roku nowością będzie łączenie sztuk: teatru i filmu. Zdjęcia do scen filmowych, które będą składały się na całość spektaklu, kręcono przez kilka tygodni.

– “Proces” to nasz proces, za niepełnosprawność. Nasz proces trwa przez całe życie! – tak mówią o przedstawieniu jego aktorzy.

Stowarzyszenie Na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L. – organizator premiery – chce w ten sposób zachęcić do zmiany stereotypów na temat człowieka niepełnosprawnego.

teatracje 2

Patronat honorowy nad premierą objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Starosta Powiatowy. Mecenasem projektu już po raz czwarty jest GalxoSmithKline. Partnerem projektu jest: Klub Eskulap. Projekt dofinansowali: Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania, Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego, Starostwo Powiatowe. Podziękowania dla: Klubu Dragon za udostępnienie miejsca na próby i plenery filmowe, Agencji Mienia Wojskowego za udostępnienie miejsca na próby generalne (była Sala Kina Grunwald), Teatru Nowego za możliwość pracy nad premierą.

Bilety do nabycia kasie Teatru Nowego w cenie 30 zł. Serdecznie zapraszamy!

teatracje 1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz