Sport

Te dzieciaki mierzą wysoko!

Szkoła aktobatyki  Foto: ALINA LEWANDOWICZ  ODWAZNA

W I Przeglądzie Tańca Akrobatycznego w Powietrzu PTAK’21 udział wzięło 37 młodych adeptów sztuki! Choć większość z uczestników ćwiczy akrobatykę zaledwie od roku, trzeba przyznać, że swoimi wyczynami w powietrzu wznieśli się wysoko ponad oczekiwania jury.

Podniebny taniec na kole czy szarfie wertykalnej wymaga nie lada umiejętności i odwagi. W sztuce akrobatyki powietrznej ogromną rolę odgrywa też choreografia i odpowiedni dobór kostiumów oraz rekwizytów. Wszystko to można było zobaczyć podczas I Przeglądu Tańca Akrobatycznego w Powietrzu PTAK’21. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 7 do 18 lat, które ćwiczą nie dłużej niż 1 rok (kategoria debiut) lub nie dłużej niż 2 lata, ale nigdy nie brały udziału w zawodach (kategoria amator).

Zainteresowanie konkursem było spore. Otrzymaliśmy 41 zgłoszeń, jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia w zawodach wzięło udział 37 dzieci – mówi Swietłana Brudz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub Sportowy AKRO FLY. – Dla tych dzieciaków było to niezwykle cenne doświadczenie. Po raz pierwszy mogły poczuć prawdziwe turniejowe emocje, poznać ducha sportowej rywalizacji czy nauczyć się przełamywać tremę związaną z występem przed profesjonalnym jury. Po zakończeniu Przeglądu dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalny pokaz w wykonaniu artystów Teatru Akrobatycznego „Z Głową w Chmurach” – dodaje Swietłana Brudz.

Użyte w artykule zdjęcia: ALINA LEWANDOWICZ ODWAZNA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz