Aglomeracja

Tańsze podręczniki używane z poznańskiej giełdy

książki podręczniki  Foto: sxc

książki podręczniki Foto: sxcTo już niemal ostatni dzwonek, by kupić podręczniki. Każdy rodzic wie, że nie są one tanie, dlatego coraz większą popularnością cieszą się kiermasze i giełdy podręczników używanych. Na szczęście coraz częściej nauczyciele nie wymagają najnowszych wydań.

Od 9 już lat działa Internetowa Giełda Podręczników Używanych zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Przez ten czas poznaniacy umieścili na niej ponad 40.000 książek i liczba ta ciągle rośnie.

Najczęściej zamieszczane są książki z historii, polskiego, matematyki, geografii, niemieckiego i angielskiego – informuje Eliza Malarecka z Wydziału Oświaty UM – młodzież zamieszcza również podręczniki do plastyki i religii.

Ceny sprzedawanych tutaj podręczników są raczej umiarkowane. Wybierając właśnie te używane z Giełdy, a nie nowe, można oczywiście zaoszczędzić trochę bejmów.

Urząd Miasta Poznania stworzył Giełdę, by ułatwić dostęp do używanych podręczników rodzicom i uczniom poznańskich szkół.

By korzystać z Internetowej Giełdy Używanych Podręczników wystarczy wypełnić formularz, podać odpowiednie dane i poczekać na mail potwierdzający zgłoszenie sprzedawanej książki do systemu lub komunikat informujący czy szukana pozycja znajduje się w bazie. Jeśli chcecie sprzedać lub kupić w ten sposób podręczniki wystarczy wypełnić formularz, który znajdziecie klikając tutaj.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz