POZnań Wilda

Tak będzie wyglądał nowy PKS?

Koncepcja zagospodarowania terenów po dworcu PKS  Foto: Pracownia Architektoniczna Grzegorz Czerwiński

Poznański PKS we współpracy z międzynarodową firmą DTZ, planuje sprzedaż terenu przy ul. Stanisława Matyi. Obecny dworzec autobusowy za kilka tygodni przeniesiony zostanie do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Koncepcja zagospodarowania terenów po dworcu PKS Foto: Pracownia Architektoniczna Grzegorz CzerwińskiDziałka o powierzchni ponad 3 ha została przygotowana pod względem planistycznym, potencjalny inwestor po dokończeniu transakcji będzie mógł od razu przystąpić do prac nad projektem budowlanym.

W kwietniu 2013 roku została wydana została decyzja o warunkach zabudowy na podstawie, której przewiduje się budowę 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w części parterowej oraz 4 budynków biurowo-usługowych. Planowane jest także zapewnienie ponad tysiąca miejsc parkingowych.

Koncepcję inwestycji przygotowała Pracownia Architektoniczna Grzegorza Czerwińskiego.

Chociaż Poznań jest ważnym ośrodkiem usługowym oraz ważnym centrum usług dla biznesu, zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej plasują miasto dopiero na 7 pozycji, m.in. za Łodzią i Katowicami. Niskie bezrobocie, druga po Warszawie pozycja pod względem wysokości PKB wskazują na ogromny potencjał rozwoju lokalnego rynku na najbliższe lata, tym samym opłacalności poznańskiej inwestcji mówi Kamila Bralczyk, Starszy Konsultant z działu Doradztwa Deweloperskiego, Sprzedaży i Pozyskiwania Gruntów, DTZ.

Licytacja nieruchomości odbędzie się dnia 18 października. Cena wywoławcza wynosi ponad 116 milionów zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz