POZnań

Tajemnice klasztoru Karmelitów – zabytek otwarty

To jedyna okazja, podczas której bracia Karmelici zaprezentują nie tylko najciekawsze zabytki tego miejsca, ale przede wszystkim opowiedzą o życiu zakonnym. W programie spacer po klasztorze, indywidualne zwiedzanie kościoła, filmy o historii i działalności zakonu ze Wzgórza Św. Wojciecha.

Kościół Karmelitów na Wzgórzu Św. Wojcecha

W najbliższą sobotę nadarzy się wyjątkowa okazja zajrzenia do niedostępnych na co dzień miejsc. Pomiędzy 13:00 a 18:00 będzie można samodzielnie zwiedzać budynek kościoła. Przy najciekawszych elementach wyposażenia znajdą się tablicę z informacją na temat poszczególnych obiektów.

Wśród nich szczególnie ciekawe są relikwie Krzyża Świętego i mensa ołtarzowa z zamkowego kominka cesarzowej. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie gregoriańską muzykę w wykonaniu chóru karmelitów. Prezentowane będą także filmy dokumentalne o klasztorze i życiu karmelitów bosych

Punktualnie o 13.00, 15.00 i 17.00 w ramach wycieczki z braćmi zakonnymi będzie można wejść – za klauzurę do niedostępny zazwyczaj miejsc życia, modlitwy i pracy zakonników.

Podczas spaceru bracia zaprezentują najciekawsze zabytki zgromadzone w klasztorze. Przy okazji odpowiedzą na szereg pytań związanych z ich codziennym trybem życia. Zajrzeć będzie można w ramach dużego wyjątku do klasztornego refektarza, gdzie bracia wspólnie spożywają posiłki.

Dla swoich gości zakonnicy przygotowali poczęstunek grillowane jabłka z karmelitańskiego ogrodu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Traktu Królewsko – Cesarskiego – Zabytek Otwarty – Kościół i klasztor Karmelitów Bosych – sobota 20 sierpnia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz