POZnań

Tajemnice Kaponiery Kolejowej

Kaponiera Kolejowa po remoncie  Foto: UMP

W najbliższy weekend podziemia Kaponiery Kolejowej zostaną udostępnione do zwiedzania. Mieszkańcy Poznania oraz turyści będą mogli je oglądać aż do końca sierpnia – dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji.

Kaponiera Kolejowa to wyjątkowy, choć przez lata zapomniany obiekt forteczny, który zyskał nowe oblicze po przebudowie znajdującego się nad nim ronda. Od 26-27 czerwca do końca sierpnia to niezwykłe miejsce zostanie ponownie udostępnione mieszkańcom i turystom.

Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji – to m.in. wycieczki z przewodnikiem, prelekcje, pokój zagadek oraz warsztaty ze śpiewu i tańca ludowego, gry miejskie, tworzenie gier planszowych oraz budowanie makiety. Propozycje skierowane są do wszystkich grup wiekowych, a wejście do pomieszczeń jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wydarzenia organizowane będą w następujące weekendy:

  • 26-27 czerwca 2021 r.
  • 17-18 lipca 2021 r.
  • 24-25 lipca 2021 r.
  • 07-08 sierpnia 2021 r.
  • 14-15 sierpnia 2021 r.
  • 28-29 sierpnia 2021 r.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a szczegóły i dokładny harmonogram można znaleźć na stronie www.kaponierakolejowa.pl.

Uwaga, na niektóre atrakcje obowiązują zapisy.

Aby trafić do podziemi Kaponiery Kolejowej, należy na przystanku PST (Rondo Kaponiera) pod rondem odnaleźć półkoliste foyer, gdzie znajduje się wejście do podziemi.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz