TAIZE – wyjechali ostatni goście

ml3

Zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE Poznań 2010. Po kilkudniowym pobycie w stolicy Wielkopolski, dzisiaj około 30 tysięcy młodych ludzi z całej Europy ruszyło w drogę do swoich domów. Policjanci, a także przedstawiciele innych służb czuwających nad bezpieczeństwem przyjezdnych, nie odnotowali żadnych zdarzeń, które mogłyby naszym gościom pozostawić niemiłe wspomnienia z pobytu w Poznaniu.

ml332. Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE rozpoczęły się w miniony wtorek. Do Poznania przyjechało prawie 30 tysięcy młodych ludzi z całej Europy, aby uczestniczyć w modlitwach i spotkaniach ekumenicznych, organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przybysze z Europy, a także z całego świata gościli także w poznańskich parafiach i w wielkopolskich domach, gdzie czekały na nich noclegi. Podczas kilkudniowego pobytu w Poznaniu, policjanci i funkcjonariusze wielu służb nie odnotowali żadnych zdarzeń, które mogłyby naszym gościom pozostawić złe skojarzenia. Każdego też dnia policjanci, żandarmi wojskowi i strażnicy miejscy czuwali nad bezpieczeństwem przyjezdnych. W potrzebie służyli też pomocą uczestnikom spotkania. Dzień dzisiejszy związany był z powrotami pielgrzymów do swoich domów. Od rana autokary zapełniały się ludźmi powracającymi na Litwę, Ukrainę, Białoruś, a także do Włoch Hiszpanii i w najdalsze zakątki Europy. Policjanci usprawniali ruch, zapewniając jak najbardziej dogodny wyjazd z miasta. Olbrzymią rolę w sprawnym przebiegu wyjazdów odegrali także pracownicy Miejskiego

ml5Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Kolejne podstawiane autobusy i tramwaje błyskawicznie przewoziły pielgrzymów w miejsce oczekiwania autokarów. Stamtąd pozostawała już tylko droga do domu. Wprowadzenie miejscowych zmian w organizacji ruchu w Poznaniu, nie spowodowało żadnych utrudnień w codziennej komunikacji.

KMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz