POZnań

Ta szkoła nie była nudna

Gala finałowa projektu "eSzkoła - Moja Wielkopolska" - 29.10.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Galą w Auli UAM zakończył się właśnie projekt “eSzkoła” – Moja Wielkopolska”. W akcji wzięło udział 105 szkół i powstało 315 projektów.

“eSzkoła” to zupełnie nowe spojrzenie na edukację. Zajęcia nie polegały tak jak zwykle na słuchaniu wykładów nauczycieli a raczej uczniowie sami realizowali projekty, w których był wykorzystywany nowoczesny sprzęt. Pozwoliło to uczniom samemu dochodzi do odpowiednich wniosków. I na tym nie koniec. Uzyskane wnioski były później wykorzystywane w pracach jakie przygotowywali.

“To projekt, którym chcemy uczyć młodzież współpracy w grupie, a także pokazać, że szkoła nie musi być nudna” – mówiła Joanna Ganowicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

“Na początku była to pusta sala i beton. Udało nam się stworzyć miejsce, w którym każdy dowie się więcej o wszechświecie. Jest tam też ten klimat, przypominający o istnieniu tej przestrzeni nad nami, którą warto odkrywać. Teraz możemy przekazać pałeczkę dalej, kolejnym pokoleniom.” – mówił z dumą Kamil Komosiński z II LO w Gnieźnie, który w raz z kolegami przygotował projekt “Bliżej gwiazd” tj. pierwszą w Gnieźnie salę astronomiczną. Dodał jednocześnie “To było nie tylko ciekawsze, ale też znacznie więcej potrafiło nauczyć.”

Oprócz ogromnej satysfakcji najlepsi uczestnicy projektu “eSzkoła” otrzymali także cenne nagrody. Pierwsze miejsce w kategorii projektu gimnazjalnego zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Złotowie za projekt “Szkło – czy diabli się spodziewali, co nam z piaskiem dali”?. W kategorii liceów najlepszy okazał się projekt II LO z Gniezna “Bliżej gwiazd”. Wielkopolsce szkoły zagarnęły dla siebie wszystkie nagrody najlepsi z poznaniaków, uczniowie gimnazjów nr 22 i nr 9 otrzymały wyróżnienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz