DLA STUDENTA

Szybka Rusałka

Rusałka - bolid Politechnika Poznańska  Foto: PUT Motorsport / materiały prasowe

Rusałka to kolejny po Warcie, Wildzie czy Cybinie bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Poznańskiej. Testy nowego pojazdu młodzi konstruktorzy rozpoczęli od zawodów FSAE Italy odbywających na torze Autodromo Riccardo Paletti w Varano.

Zespół PUT Motorsport zaprezentował podczas zawodów swoją piątą konstrukcję spalinową – Rusałkę. Bolid naładowany jest nowymi technologiami, w 60% składa się z materiałów kompozytowych wytworzonych w oparciu o symulacje przeprowadzane przez studentów. Rusałka dobrze sprawdzała się w wyścigowych konkurencjach.

Pojazd z Poznania zajął m.in. 2. miejsce Skid Pad, w konkurencji sprawdzającej możliwości skonstruowanego przez studentów zawieszania, 4. miejsce Acceleration w przyspieszeniu, a także 4. miejsce Endurance & Efficiency. W tym wyścigu wytrzymałościowym na 22 km, liczyły się umiejętności kierowców oraz sprawdzana była niezawodność konstrukcji, a także ekonomiczne zużycie paliwa.

Zawody Formuły Student to jednak nie tylko wyścigi i szybkie auta. To zawody inżynierskie, gdzie oceniane są również rozwiązania, decyzje inżynierskie, znajomość procesów produkcyjnych oraz umiejętności związane z prowadzeniem businessu. Zaledwie 2 punkty dzieliły zespół od finału konkurencji Design Event, 5. miejsce napawa nas dumą – komentuje Lider Zespołu Marcin Marciniak.

Użyte w artykule zdjęcia: PUT Motorsport / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz