Aglomeracja

Szkoły ponownie otwarte – ale częściowo

szkoła w Antoninku  Foto: fb.com/poznan.antoninek

Szkoły podstawowe mają zostać częściowo otwarte od poniedziałku 25 maja. Dla dzieci z klas 1-3 organizowana ma być opieka. Kilka dni później mają być uruchomione także indywidualne konsultacje dla uczniów klas 8.

Dla uczniów w klasach 1-3 zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi i podobnie jak w przedszkolach, nie będzie to zwyczajna edukacja, tylko zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. O tym czy dziecko będzie z nich uczestniczyć decydować mają rodzice.

Utrzymujemy możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W podstawówkach mają rozpocząć się także konsultacje dla ósmoklasistów, a w szkołach ponadpodstawowych dla maturzystów. Taka możliwość będzie również od poniedziałku 25 maja. Uczniowie pozostałych klas będą mogli zgłaszać się na indywidualne konsultacje od 1 czerwca. Ma to oczywiście ułatwić przygotowania do egzaminów, ale też ewentualne poprawianie ocen.

Chcemy przywrócić możliwość fizycznych konsultacji w szkołach, aby uczniowie mogli bezpośrednio z nauczycielami uzgodnić, jakie mają braki i co warto byłoby powtórzyć – mówił Dariusz Piontkowski – staramy się wracać do tradycyjnych zajęć, tak, żeby to było bezpieczne dla nauczycieli, uczniów i ich rodzin.

Użyte w artykule zdjęcia: fb.com/poznan.antoninek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz