BizNews

Szkolny autobus elektryczny od Solarisa

Szkolny autobus elektryczny od Solarisa  Foto: Solaris

Pierwszy w Polsce szkolny autobus elektryczny zawiezie uczniów na lekcje w Godzianowie niedaleko Łodzi. Solaris dostarczy autobus do Gminy Godzianów w październiku tego roku.

Szkolne urbino 12 electric, które zamówiła gmina, zmieści na pokładzie aż 41 młodych pasażerów – informuje Mateusz Figaszewski z Solarisa.

By zwiększyć bezpieczeństwo na ścianie przedniej i tylnej autobusu zostaną umieszczone, dodatkowo oświetlone, tablice informujące o przewozie dzieci. Ponadto z tyłu autobusu, na dachu zamontowane zostaną pomarańczowe świetlne koguty, zapalające się automatycznie, gdy drzwi autobusu będą otwarte.

Wszystkie siedzenia w autobusie będą wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a sam elektryczny pojazd będzie, tradycyjnie dla przewozów szkolnych, pomarańczowy – dodaje Mateusz Figaszewski.

Dzięki bateriom zasilającym autobus gwarantującym zasięg co najmniej 200 km, pojazd nie będzie emitować żadnych szkodliwych spalin do atmosfery. Autobus będzie ładowany za pomocą mobilnej ładowarki o mocy 40 kW, która była częścią zamówienia.

Szkolny autobus elektryczny od Solarisa Foto: Maciej Sznek
solaris urbino 12 electric

Użyte w artykule zdjęcia: Solaris

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz