Lifestyle

Szkoła jazdy Porsche

Szkoła jazdy Porsche  Foto: X-news

Szkoła jazdy Porsche Foto: X-newsTe samochody nie są dla każdego i to nie tylko ze względu na cenę. Ich bezpieczne prowadzenie wymaga specjalnych umiejętności. Te można było sprawdzić pod okiem instruktorów.

Kolejna odsłona Porsche World Roadshow i pierwsza World Roadshow S, czyli bardziej sportowa wersja PWRS z bardziej agresywną jazdą, odbyła się na lotnisku w Bednarach pod Poznaniem.

Szkolenie uczestników tej imprezy podzielone było na cztery etapy  – slalom, jazda w poślizgu, próba szybkościowa i omijanie przeszkód. Jazda poprzedzona była zajęciami teoretycznymi.

Formuła wydarzenia skierowana jest do nowych oraz przyszłych użytkowników tej marki – wyjaśniali organizatorzy. Podczas Porsche World Roadshow uczestnicy mieli okazję nie tylko podszkolić swoje umiejętności, ale również  przetestować pod okiem instruktorów szeroką gamę modeli tej marki.

Podczas prób szybkościowych niektórzy pędzili z prędkością bliską 250 km/h. To prawda, że jeździmy tutaj szybko, ale bezpieczeństwo przede wszystkim, panuje zatem spora dyscyplina – powiedziała Violetta Weykopf, instruktorka.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz